Pyramid Replika 6700 IMEI Onarımı – IMEI Repair

Java işletim sistemi yüklü olan Replika Pyramid 6700 tuşlu telefonların resmi ithalatı olmadığı için bir süre sonra bu telefonlar kayıt dışı kalmaktalar. Bu telefonları pasaporta kayıt ettirmek maliyetli olacaktır. O yüzden size bu cihazın imei onarımını nasıl yapabileceğinizi anlatacağız.

Kayıt dışı kalan Pyramid telefonunu vereceğimiz kod ile kayıtlı duruma getirebilirsiniz. Kayıt işlemini yaparken gireceğiniz imei numarasının kayıtlı olması gerekmektedir. Aksi durumda yine şebeke alamazsınız.

Bu işlemi uygulayabilmek için bir kod tuşlamanız gerekiyor. Eğer çift sim kayıt yapacaksınız her iki kodu da girip geçerli imei numarasını yazmanız lazım.

Birinci sim kartı kaydetmek için:

1: *#0160# kodunu telefona tuşlayın. Karşınıza aşağıdaki görüntü gelecektir.

2:  Bu ekrana 15 adet rakamdan oluşan imei numaranızı yazıp # tuşuna basmanız gerekiyor. Eğer yanlış yazarsanız * tuşu ile silip yeniden yazabilirsiniz.

3: IMEI yazma işlemini bitirdikten sonra telefonu kapatıp açın. Şebeke gelecektir. Yazmış olduğunuz iemi adresini görmek için *#06# kodunu girebilirsiniz. Buna rağmen şebeke gelmiyorsa telefonunuzda farklı bir sorun var demektir.

İkinci sim kartı kaydetmek için:

1:  *#0161# kodunu telefona tuşlayın karşınıza aşağıda ekran gelecektir.

2: İkinci sim kartı kaydetmek için bu ekrana 15 rakamdan oluşan imei numaranızı yazıp # tuşuna basın. # tuşuna bastığınızda imei kayıt olacaktır. Yanlış yazdıysanız son rakamı * tuşu ile silip düzeltebilirsiniz.


3: Kayıt işlemi bitince telefonu kapatıp tekrar açın. Yazdığınız imei numarasını *#06# tuşunu kodlayarak görebilirsiniz. IMEI doğru ise şebeke gelecektir. Buna rağmen şebeke alamıyorsanız telefonda  farklı bir problem var demektir.

Not: Türkiye Cumhuriyeti yasalarınca iletişim araçlarının imei numaralarını değiştirmek suçtur. Lütfen orijinal imei numaraları kullanın.

Author: Halil Akgül

4 thoughts on “Pyramid Replika 6700 IMEI Onarımı – IMEI Repair

    1. Telefon orijinalse format için bir kod yok. Yazılım atılması lazım ki onu da artık yapacak yer bulmanız biraz zor.

  1. Merhaba Halil abi bende pyramid 6100 bir telefon var abi cihaz kod gir diyor ne yaptıysam bulamadım kodu
    Bana yardımcı olabilir misin lütfen
    Teşekkürler şimdiden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir