PTTcell bugün hizmete girdi

Mobil iletişim hizmeti sunmaya bugün başlayan PTT, PTTcell ile ilk yıl 1.5 milyon, ikinci yılın sonunda ise toplam 5 milyon aboneye  ulaşmayı hedefliyor.   PTTcell tanıtım toplantısında konuşan PTT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Osman Tural, “PTT’nin eksik olan ikinci T’si telefonu tekrar kazanmak amacındayız. Bu yıl 1.5 milyon kullanıcıya, ikinci yıl ise toplamda 5 milyon kullanıcıya ulaşacağız” dedi.
AVEA CEO’su Erkan Akdemir, teknik altyapısına destek verdikleri PTTcell’e güvendiklerini söyleyerek, “GSM şirketleri  arasındaki bu rekabetten çekinmeyen PTT’yi aramızdan görmekten mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırımda toplantıda yaptığı konuşmada,iletişimin gelişmişlik göstergesi olduğunu belirterek, “Kapsama alanını genişletmek için altyapı kurarak bunu yüzde 100’e çıkarmayı amaçlıyoruz.
Bunun için çalışma başlattık. Para kazandıran bir proje değil, bir anlamda kamu hizmetidir. Bunu Evrensel Hizmet Fonunu kullanarak başlattık” dedi.
Yıldırım, PTTcell’in 1.5-2 yıl içinde Türkiye’nin kırsal alanlarını da kapsamına alacağını bildirdi. Karayollarında uygulanmaya başlanan Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) konusunda “kesinlikle süre uzatma yapılmayacağını” ifade eden Yıldırım, “HGS’de 1.6 milyon aboneye ulaştık. 1 Şubat’tan itibaren KGS kullanılamayacak, gişeler kaldırılacak…
Kartlarında kontörü olanlar ise 1 yıl içinde değiştirebilecekler” dedi.
http://www.pttcell.com.tr/

pttcell

finansgundem.com

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir