Practika TP 8.1 Tablete Format Atma

Practika TP 8.1 tabletinizde donma, ağır çalışma, kasılma, uygulama ve açılma hataları gibi sorunlarla sürekli karşılaşıyorsanız öncelikle formatlama-sıfırlama yöntemini kullanarak bunları aşmayı denemelisiniz. Bu tip sorunlar genelde yazılımsal olduğundan fabrika ayarlarına dönmek cihazı eski performansına kavuşturur. Ayrıca ekran kilit desenini bloke etmek veya unutmak gibi sıkıntıları da yine format atarak çözebilirsiniz.

Practika TP 8.1 tablet bilgisayar Android 4 mobil işletim sistemi kullanan bir cihaz ve formatlama yöntemleri akıllı telefonlarla benzerlik gösterir. Aşağıda anlatacağımız iki farklı yöntemden istediğinizi kullanabilirsiniz.

İşleme başlamadan önce tableti iyice şarj ederek en az %50 seviyesine getirmeyi unutmayın. Ayrıca mümkünse veri yedeği alarak, silinmemesini istediğiniz verileri kurtarın. Formatlama işlemi cihaza sonradan yüklenmiş tüm veri ve uygulamaları siler!

Formatlama-sıfırlama işlemi için iki farklı yöntem bulunmakta. Bunlardan ilki Menü> Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyip, onay vermek. Diğeri ise cihazın fiziksel tuşlarından yararlanmak. Yani donanımdan format!

Donanımdan format seçeneği, ekran kilit deseni unutulmuş ya da bloke olmuş, açılma veya uygulama hataları veren, menüye erişimde sıkıntı yaşatan cihazlar için en geçerli olandır!

praktica-tp8.1-format-atma

 

Practika TP 8.1 tablet bilgisayarınızı tamamen kapatın. Eğer cihazı kapatmakta sorun yaşıyorsanız, lütfen şarjının bitmesini bekleyin ve daha sonra açmadan şarj ederek işleme başlayın.

Ses kısma ve açma-kapama(kilit) tuşlarına basılı tutarak tableti açın. Yani uygulamanız gereken tuş kombinasyonu; ses kısma tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir!

Cihazı bu şekilde açmak sizi sistem ekranına(recovery mode) ulaştırır. Burada dokunmatik çalışmaz!


Ses kısma tuşuyla ‘wipe data/factory reset’ seçeneği üzerine gelin ve açma-kapama(kilit) tuşuyla onay verin.

Yeni gelen ekran teyit amaçlıdır; ses kısma tuşuyla ‘yes-delete all user data’ seçeneği üzerine gelin ve yine açma-kapama(kilit) tuşuyla onaylayın.

Cihaz sıfırlama işlemini otomatik olarak yapar ve ilk sistem ekranına geri döner. Burada açma-kapama(kilit) tuşuna basarak ‘reboot system now’ seçeneğini onaylamak, cihazın temiz bir şekilde, normal olarak yeniden başlamasını sağlar.


İşlem tamam! Artık cihazı yeniden kişiselleştirebilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

10 thoughts on “Practika TP 8.1 Tablete Format Atma

  1. Merhaba benim praktıca Tp 8.2 tabletimin camı kırıldı servisi varmıdır nerde telefon veya adres yazarsaniz memnun olurum şimdiden teşekkürler.

    1. Merhaba. Yetkili servisini bulamazsınız, herhangi bir teknik servise danışabilirsiniz.

  2. ya benım practica pentacon tp 8.2 HD DUAL CORE tabletım var ve recocery mod a geçmiyor napmalıyım bi cvp yazarsanız çok münteşekür olacağım şimdiden tskler …

        1. tabletten tablete değişir bu.standart bir yol yok. bizim deneyip başarıyla yaptıklarımız sitemizde mevcut aramadan modelinizi aratabilirsiniz, aramada sonuç çıkmıyorsa o model ile ilgili işlem yapmamış demektir.

  3. Slm tabletimin tuş kiltini unuttum ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim markası ( praktıca tp 8 modeli )

  4. ÇOK ÇOK ÇOK TEŞŞEKÜRLERRRRRRRRRRRRRR ÇOK SAOLUN İŞE YARADI HERKEZE TAVSİYE EDERİM GİDİP 50 LİRA VERİP ADAMLARA YAPTIRACAGINIZA KENDİNİZ YAPIN ÇOK FAYDALI BİLGİLER MUTLAKA YARARLANIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.