PolyPad i7 Pro tablet bilgisayarınızın desen kilidi gibi güvenlik aşamalarından birini unuttuysanız ya da bloke ettiyseniz, ‘Play Store durduruldu!’ tarzında yazılımsal hatalar alıyorsanız veya tek seferde ayar/veri sıfırlaması yapmak istiyorsanız, tableti formatlamak iyi bir tercih olacak.

Formatlama işlemi tablete yüklenmiş fotoğraf, video, müzik, uygulama gibi tüm verileri sileceğinden işlem öncesi mümkünse veri yedeği alın! Ayrıca tablet şarj düzeyinin en az %25 olmasına dikkat etmek de tabletin işlem sırasında düşük şarj dolayısıyla kapanıp, zarar görmesini engelleyecektir.

PolyPad i7 Pro tabletlere format atabilmek için 2 farklı yol bulunur. Bunlardan ilki için menüye erişebiliyor olmanız gerekir. Ayarlar> Yedekle ve sıfırla(Kişisel bölümünde)> Fabrika verilerine sıfırla> Tableti sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyin. Son dokunmayla birlikte sıfırlama işlemi başlayacaktır.

Diğer yöntem ise daha çok ekran kilit desenlerinin unutulması/bloke edilmesi gibi güvenlik aşamalarının atlanması için kullanılsa da tablet menüsüne erişemediğiniz her durum için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Yapacağımız bu uygulamanın adı genel olarak ‘donanımdan format‘ olarak ifadelendirilir. Bu yöntemle Android tabletin kurtarma moduna(recovery mode) ulaşılarak işlem yapılır.

Donanımdan format uygulamasını yaparken geçeceğiniz aşamalar sırasıyla şu şekilde;

 • Tableti kapatın.
 • Ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak tableti açın. Normalde gördüğünüzden farklı bir ekran görene kadar tuşları bırakmayın!
 • Bu aşamadan itibaren dokunmatik çalışmayacak; ekranda gördüğünüz seçenekler arasında aşağı-yukarı gidebilmek için ses tuşlarını, onay için ise güç tuşunu kullanmalısınız.
 • İlk önce bir seçim ekranıyla karşılaşacaksınız. Burada ses kısma tuşuyla ‘RECOVERY’ seçeneği üzerine gelip güç tuşuyla onaylamalısınız.
 • Onayla birlikte tablet yeniden başlatılır ve kurtarma modunda açılır.
 • Burada önce ses kısma tuşuyla ‘wipe data/factory reset‘ seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuyla onaylayın.
 • İkinci bölüm teyit için; burada da yine ses kısma tuşuyla ‘yes — delete all user data‘ seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuyla onaylayın.
 • Formatlama işlemi tamam! Ancak bazı hataların önüne geçebilmek adına yine ses kısma tuşuyla ‘wipe cache partition‘ seçeneği üzerine gelip, güç tuşuyla onaylamakta fayda var.
 • Son olarak tabletin normal bir şekilde yeniden başlatılması için zaten ilk sırada seçili olan ‘reboot system now‘ seçeneğini güç tuşuyla onaylamak yeterli olacaktır.

polypad-i7-pro-hard-format-atma

Tabletiniz sıfırlandı! Yeniden kullanıma başlayabilirsiniz.

Eğer formatlama işlemiyle çözemediğiniz yazılımsal problemler yaşıyorsanız, yazılım yüklemesi yapmanızı tavsiye ederiz. Biz henüz bu işlemi denemediğimiz için üreticinin web sitesini ziyaret etmenizi öneririz.

2 thoughts on “PolyPad i7 Pro Tablete Nasıl Format Atılır?”
 1. hepsi yanlış.saatlerdir yazılanları yatım recovery mode a geçemedim.power ve home tuşuna bastım android ikonu çıkınca powerdan elimi çektim home da durdum recovery mode a girip denilenleri yaptım olay çözüldü

  1. Videoda o tablet kullanıldığına göre doğru, güncellemeyle yöntem değişmiş olabilir. Peşin yargılı olmak yerine sadece tavsiyeni iletsen yeterliydi. Tavsiye iletenden para almıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir