Piranha Premium Tab 7 tablet bilgisayarınızı aşırı donma, yavaşlama, kasılma, desen kilidini unutma ya da yanlış girip bloke etme gibi nedenlerden dolayı formatlamak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız 2 farklı yöntemle yapabilirsiniz.

İşlem sonrası tablete sonradan yüklenmiş tüm veriler silinineceğinden lütfen işlem öncesi mümkünse veri yedeği alın. Ayrıca şarj düzeyinin de %35 ve yukarısı olmasına dikkat edin. Aksi taktirde tablet işleme engel olabilir.

Piranha Premium Tab 7 modeline format atabilmek üzere kullanacağınız ilk yöntem için menüye erişebiliyor olmanız gerekir. Menü>Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla> Cihazı sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyip, onay verdiğiniz taktirde, tablet sıfırlama işlemi için kapanır ve temizlenmiş bir şekilde yeniden başlar.

Diğer yöntem ise işletim sistemi ya da uygulama hataları ile kilit desenini unutma-bloke etme gibi nedenlerden menüye erişimde zorluk çıkaran mobil cihazlar için kullanması gereken yazılım yükleme seçeneğidir. Bazı mobile cihazlarda bu seçenek yerine onarım moduna(recovery mode) ulaşılarak donanımdan format seçeneği uygulanır, ancak Premium Tab 7 modeline bu şekilde format atılamadığından yazılım yüklemesi yapılmalıdır!

piranha-premium-tab-7-hard-format-atma-

 

Yazılım yüklemesi için öncelikle 2 dosyayı indirmeniz lazım.

1-PhoenixSuit

2-Piranha Premium Tab 7 Android 4.2 Yazılım Dosyası

İndirmiş olduğunuz Phoenix Suit programını bilgisayara kurun. Diğer indirmiş olduğunuz yazılım dosyasını bulunduğu klasöre çıkartın.

Phoenix Suit programı kurulduktan sonra açın. Açılan pencerede ‘Firmware’ seçeneğine tıklayıp klasöre çıkardığınız Premium Tab 7  dosyasını seçin.

Tabletinizi kapatın ve Ses açma tuşuna basılı tutarak bilgisayarınıza bağlayın. Bu işlemi yaparken ard arda açma-kapama tuşuna basıp bırakın. Bilgisayar bu işlemler sayesinde tableti görecek ve sürücü dosyalarını yükleyecek.

Bilgisayar tabletinizi otomatik olarak algıladıktan sonra tüm tuşları bırakın. Yazılım yükleme işlemi otomatik başlamaz ise ‘Upgrade’ butonuna basın.

İşlem ortalama 3-4 dakika sürecektir. Yükleme tamamlandıktan sonra  tabletiniz kendiliğinden açılacak.

İşlem tamam! Artık yeniden bir kişisellleştirme yaparak, tabletinizi yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

One thought on “Piranha Premium Tab 7.0 Format Atma – Yazılım Yükleme”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir