Piranha Business Tab 7  model tabletinize aşırı donma, yavaşlama, kasılma, desen kilidini unutma ya da yanlış girip bloke etmek gibi nedenlerden dolayı formatlamak isterseniz bunun iki yöntemi vardır.

Formatlama işlemi tabletinizi sıfırlayacağı için yedeklemesini yapın ve şarj oranını  % 25 seviyesinin üstünde tutun.

Kasılma, donma, yavaşlama ve bunun gibi nedenlerden dolayı tabletinizi formatlamak istiyorsanız Ayarlar menüsünden Yedekle ve Sıfırla seçeneği ile tabletinize format atabilir ve sıfırlayabilirsiniz.

Tabletinizin şifresini unutmuş veya desen kilidi yanlış girmeden dolayı bloke etmiş ve menü kısmına ulaşamıyorsanız tabletinize yazılım yüklemeniz gerekmektedir.

Bizim denemiş olduğumuz tablet;  P440, P447 P449 ve P455 seri numaları ile başlayan modellere ait yazılım dosyasıdır.

Tabletin seri numarası arkasında ki sol alt kısmında yazar. Yazdığımız seri numalarından farklı ise LÜTFEN TIKLAYINIZ ve uygun yazılımı bilgisayarınıza yükleyiniz.

Öncelikli olarak bu işlemi gerçekleştirmeniz için iki dosya mevcut. Bunları sırasıyla bilgisayarınıza indirin.

1: Phoenix Suit

2:  Business Tab 7 P440-P447 (4.1.1)

İndirmiş olduğunuz Phoenix Suit programını bilgisayarınıza kurun. Diğer indirmiş olduğunuz rom dosyasını bulunduğu klasöre çıkartın.

Phoenix Suit programı kurulduktan sonra açın. Açılan pencerede Firmware seçeneğine tıklayıp klasöre çıkardığınız Businnes Tab 7  dosyasını seçin.

Tabletinizi kapatın ve Home tuşuna basılı tutarak bilgisayarınıza bağlayın. Bu işlemi yaparken ard arda açma-kapama tuşuna basıp bırakın. Bu esnada karşınıza çıkan uyarılara Evet/Tamam diyin.

Bilgisayar tabletinizi otomatik olarak algıladıktan sonra tüm tuşları bırakın. Yazılım yükleme işlemi otomatik başlamaz ise Upgrade butonuna basın.

İşlem ortalama 3-4 dakika sürecektir. Yükleme tamamlandıktan sonra  tabletiniz kendiliğinden açılacak.

İşlem tamamdır.

41 thoughts on “Piranha Business Tab 7 Format Atma – Yazılım Yükleme”
 1. merhaba söylediklerinizi yapıyorum yükleme ekranı gibi bir ekran geliyor ve bir süre sonra Fel2Fel error diye hata veriyor yardımcı olabilirmisiniz? teşekkürler

  1. merhaba, model numarası veya revizyon numarası farklı olabilir, farklı yaızlım bulursanız onu da deneyin, aynı hatayı alırsanız tablette donanımsal bir sorun oluşmuş olabilir.

 2. iyi gunler nemde piranha busines 7 455 serı no tabletime format atmak için nu programları indıremeye calıştım ama bu program degil orbitum dıye birsey indi neden acaba ben ne yapmalıyım

  1. Sümeyra merhana. Neden olduğunu bilemeyiz ancak işlemi tekrarlamanız gerekiyor. Web sitesiyle ilgili anlık bir problem ortaya çıkmış olabilir.

 3. Piranha Aristo X tab 7.85 format ama yazılım yüklemeden yani ses açma kapama tuşları ile nasıl yapabilirim

 4. Merhaba bizim tabletin modeli 412 ona uygun rom dosyasını da indirdim ancak bilgisayar tableti gormuyor normalde taktığımda tanıyor fakat yukarıdaki işlemleri yaparken usb dosyası bozuk gibi bişeyler yazıyor.

  1. merhaba, windows bazen sürücüleri yüklemekte sorun yaşayabiliyor, mümkünse windows 7 yüklü bir bilgisayarda deneyin, buna rağmen sorun yaşıyorsanız tabletin soketinde sorun oluşmuş olabilir.

 5. piranha p455 seriii

  tabletle ilk defa uğraşmama rağmen 2 saatin sonunda yaptım oldu bilgi için teşekkür ederim
  ellerinize sağlık

 6. Rom indirmesi Ne kadar zaman alıyo birde rom indir dedikten sonra zoom 4 tab .img yazıyo dogrumu

  1. Doğrudur. İndirme zamanı da internet hızınıza göre değişkenlik gösterir. Net bir şey söyleyemeyiz ama 10 dakikayla 1 saat arası.

 7. Merhaba . Tablete dedigini,z gibi yaptım ve hafıza kartını taktım ve tablet acılmadı. acılmıyorda hafıza kartını cıkarınca acılıyor ama takınca acılmıyor tablet. yardım edersenız sevınırım.

  1. Başka bir hafıza kartı deneyin. Bir yerde bir yanlış var ve tabletiniz bunu görüp, işlemi engelliyor.

 8. Benim Piranha bussines tab 7.0 tabletim açılırken android yazısında kalıyor bu işlemi yapsam düzelir mi ?

  1. sürücülerle ilgili sorun yaşıyor olabilirsiniz. windows 7 işletim sistemli bir bilgisayarda deneyin, buna rağmen olmuyorsa yetkili servisi ile irtibata geçmenizi öneririz.

 9. iyi akşamlar buradan piranha business tab 7 rom dosyasını indiriyorum ama dosya bozuk diyor. SD karttan yükleme yapmak istiyorum yardımcı olabilirmisiniz

  1. iyi akşamlar,dosya bozuk değil, bu tablete hafıza kartı ile rom yükleyemezsiniz, makaleyi okuyun.

    1. bu tabletin P440, P447 P449 ve P455 gibi modelleri var, bazılarında tek bazılarında çift tuş var, bizim denediğimizde çift tuş vardı, siz deneyerek yapmalısınız, ya da herhangi bir tuşa basmanız gerekmeyebilir de.

 10. Hocam Benim Tab7 mde sadece power tuşu var. Home tuşu dediğiniz tuşu çıkaramadım ben :)

 11. firmware adlı yeri tıklıyorum img. formatındaki dosyaları arıyor ve değiştirilmiyor rom dosyasını açamıyorum yardımcı olur musunuz

  1. indirdiğiniz dosyayı winrar veya winzip ile açmaznız lazım. img uzantılı dosyayı seçmeniz lazım.

 12. abi benimkinde model var modeli unuttum bu işlemi yapsam olurmu acaba acil cevap verirmisiniz??

  1. tabletinizin modeli Piranha Business Tab 7 ise evet bu işlemi yaparsanız tablet sıfırlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir