Periscope’a Yatay Yayın Desteği!

Popüler mikro blog platformu Twitter’ın canlı yayın uygulaması Periscope yeni güncelleme ile birlikte yatay yayın yapmaya mümkün hale geldi. 

Yakın zamanda Instagram’ın kare fotoğraf zorunluluğunu kaldırmasının ardından benzer bir uygulama da Twitter tarafından geldi. Tabi bunun için Instagram kadar beklemedi!

iOS ve Android işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonlarda kullanılabilen uygulama söz konusu güncelleme ile birlikte Facebook desteğine de kavuştu. Artık Periscope kullanıcıları sadece Twitter üzerinden değil, Facebook üzerinden de yayın paylaşabilecek.

Kısa sürede büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşan ve popülaritesini her geçen gün daha da arttıran Periscope, yeni özelliklerle daha büyük kitlelere ulaşmanın peşinde. Bu bağlamda platform geliştiricisi Twitter yeni özelliklerini, güncellemelerle kullanıcılara ulaştırmaya devam ediyor.

periscope-yatay-yayinÖzellikle spor müsabakaları gibi yayınların kullanıcılar tarafından büyük kitlelere açık hale getirildiği Periscope, bir süredir telif haklarının ihlali nedeniyle teknoloji gündeminde büyük bir yer kaplıyordu.

Kullanıcılar iOS veya Android platformaları üzerinden uygulama marketlerine giriş yapıp, güncellemeyi aktif edebilir.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir