Paket ve Tarifelerden Kalan Bakiye Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Operatörlerin kullanıcılarına sağladığı tarife ve paketler günden güne arttı. Günümüzde genellikle internet, dakika ve SMS’in bir arada olduğu paketlerde kalan bakiyeyi takip etmek daha da zorlaştı.

Hattınızda ki paket ya da tarifeden kalan haklarınızı öğrenmek artık çok basit.

Android, iOS ve Windows Phone işletim sistemi kullanan akıllı telefon kullanıcıları uygulama mağazalarından operatörlerine uygun uygulamayla kalan bakiyenizi, güncel fatura miktarını öğrenebilir ve ek paketler satın alabilirsiniz.

Normal bakiyenizi sorgulamak için *123# yapıp arama tuşuna basarak bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

Günümüzde tüm kullanıcılardan her ay 1,41 kuruşluk vergi kesildiği için faturasız kullanıcıların normal bakiyesinden düşer, faturalı kullanıcıların faturalarına yansıtılır.

bakiye-sorgulama

Turkcell Faturalı ve Faturasız Hatlar

Telefonunuzdan *159# yapıp arama tuşuna basarak paket veya tarifenizden ne kadar daha hakkınız kaldığı mesaj olarak gelecektir.

Ayrıca Turkcell bunun için bir uygulama geliştirdi ve HESABIM uygulaması ile hattınızın güncel fatura miktarı, kalan bakiyelerinizi tek tek göstermesine imkan sağladı.

Vodafone Faturalı ve Faturasız Hatlar


Vodafone’da paketinizden ya da tarifenizden kalan bakiyeyi sorgulamak için OZET yazıp 7000‘e göndermeniz gerekir.

Avea Faturalı ve Faturasız Hatlar

Avea’da faturalı hatlarda bakiyenizden veya tarifenizden kalan bakiyeyi sorgulamak için *124# yaptıktan sonra çıkan ekranda hangisini öğrenmek istediğinize dair seçenekler çıkacaktır.


Avea faturasız hatlar için ise *122# yazıp aynı faturalı hatlarda da olduğu gibi öğrenebilir ya da 9333‘ü ücretsiz arayarak kalan kullanım miktarınızı sesli olarak dinleyebilirsiniz.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir