Oyun İncelemesi: ZigZag

“Bu benim aklıma nasıl gelmedi!”, “Bu oyunla adam günde bilmem ne kadar kazanıyormuş!”, “Şu uğraştığımız işlere bak!” serisi, sinir harbi bir oyun daha akıllı telefonların uygulama marketlerine düştü. Üstelik daha aa’nın etkisini üzerimizden atamadan!

ZigZag, Ketchapp firması tarafından geliştirilmiş, arcade tarzında bir oyun. Mantığı çok basit ancak oynaması biraz meşakkatli. Oyunun amacı zigzag şeklinde duvarların üstündeki topu düşürmemek. Topu kendiliğinden harekete başlıyor ve telefon ekranına her dokunuşunuzda top çapraz şekilde bir sağ bir sol yapıyor. Yani zigzag çiziyor.

Basit dursa da öyle çok kolay değil, aa gibi sinir harbine yol açıyor. Yüksek skorlar yapmak kolay değil. Tek ya da çift parmakla oynanabiliyor. Çift parmak daha avantajlı gibi. Biz tek parmağa alıştık ancak bir çok arkadaş çift parmak oynuyor ve bizden daha iyi skorlar üretiyor. Gerçi bunda bizim beceriksizliğimizin de payı var.

Sadece telefon ekranı düz olacak şekilde oynanabiliyor. Yan ekranla oynamak mümkün değil. İlerlemeye devam ettiğinizde zaman zaman duvarların rengi değişiyor ve böylece parkur zorlaştırılıyor.

Oyun zevkli ancak bir süre sonra strese yol açıyor. Ayrıca çok fazla reklam çıkıyor. Bu da ayrı bir stres noktası. Reklam çıkmaması için 5,63 lira ödeme yapmanız gerekiyor.

Oyunun şu an bilinen bir hilesi yok. Diğerleri gibi bölüm ücretle bölüm açma gibi mantık yok. Firma parayı reklamlardan kazanıyor. Ayrıca şöyle bir uyarıda yapalım; telefon yanlışlıkla ‘Share’ butonuna her dokunduğunuzda ekran görüntüsü alıyor. Yani galeri ekran görüntüleriyle dolabilir.

Eğleneceğinizi düşünüyoruz. Zaman öldürmek adına değişik bir alternatif. Oyun şu an iOS ve Android’de var. İndirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

iPhone için ZigZag İndir

Android için ZigZag İndir

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir