Akıllı telefon piyasası geliştikçe, boş vakitleri değerlendirmek adına oyun oynamak istiyoruz tabii ki. Binlerce oyun var. Hepsi birbirinden farklı bu oyunlar içerisinde seçim bile yapmak zor. Fakat ön plana çıkan oyunlar var. Bunlardan bir tanesi de Kingdom Rush. Eğlenceli bir stratejik oyun olan Kingdom Rush, bir kule yapma oyunu. 28 Temmuz 2011 tarihinde flash sürümü ile internet tarayıcısı üzerinden oynanmaya başlanan oyun ilk olarak 19 Aralık 2011 tarihinde iPad sürümü ile sonrasında 15 Mayıs 2013 tarihinde Android sürümü ile oyun severlerin beğenisine sunulmuştu. Ironhide Game Studio tarafından geliştirilen Armor Games tarafından yayınlanan ücretsiz oyunun içerisinde çeşitli özellikler var; bazı özellikleri sürekli temin edebilmek için parayla satın alma şansınız da var.

kingdom-rus-game

Akıllı telefon ve tabletlerde oynayabileceğiniz oyunu Google Play Market veya App Store’de arama yaparak indirebilirsiniz. Ücretsiz olan Kingdom Rush hemen bağımlılık yapabilir, zevkli bir oyundur ve yaklaşık 130 Mb boyutundadır. Kule savunma tarzı bir çok oyun var; bu oyunda farklı müdahale etme şanslarınız olduğunuz için diğer oyunlardan bir kaç adım önde olduğunu söyleyebiliriz. Oyun şuan hali hazırda Rush, Frontiers, Origins şeklinde üç çeşidi var. Oyunları resmi internet sitesinden ücretsiz indirebilirsiniz. (http://www.kingdomrush.com) Ayrıca bilgisayarda oynama şansınız da var ama Steam üzerinden ücretini vermeniz kaydıyla. Oyunu Android ve İpad/iPhone telefonlarınızda/tabletlerinizde oynayabilirsiniz.

Kingdom Rush zor kule savunma oyunlarından biridir. Oyunda 4 farklı kule seçeneği var ve her bir kulede bombacılar, okçular, bomba atar ile macig(sihirbaz) yer alıyor. Başlangıçta yer alan yardım menüde 30 maddeden oluşan bilgileri iyi bir şekilde okuyarak oyun için gereken ince detayları öğrenmeniz ve uygulamanız, oyunun devamı açısından size fayda sağlayacaktır.

Oyunun en önemli yanı -devamlılık açısından- kalelerinizi doğru yere konumlandırmak. Yanlış bir kale yapımı olduğunda, kalenizi yıkmaktan çekinmeyin ve yıkıp yenisini doğru yere yerleştirin. 4 kule 8 farklı biçimde ve 13 özellik tamamlandıktan sonra savunma yapmanıza olanak veriyor. Oyunda ilerleyerek ek özelliklerin açılmasını sağlıyorsunuz; kale kulelerinizin daha seri atış ve menzil arttırma özelliğini kazanmasını vs. sağlayabilirsiniz. Savunma yaptıkça maden kazanıyorsunuz, madenlerinizi daha fazla gelişmek için kullanıyorsunuz. Ayrıca oyunda özel güçler – Hero – da veriliyor; tabii bunları kazanmak için doğru bir strateji oluşturmanız gerekiyor.

Oyunu indirmek için: http://www.kingdomrush.com

H K N K R

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir