Root işlemi telefonda süper kullanıcı konumuna gelmenizi sağlar. Diğer uygulamaların donanım ve yazılım erişim isteklerini kontrol edebilirsiniz. Çeşitli uygulamalarla telefonun yazılımından değişiklikler yapabilirsiniz.

Root işlemini yaptığınızda telefona SuperSu uygulaması kurulcakatır. Gerekli izin isteklerini bu uygulama üzerinden kontrol edebileceksiniz.

Rootlama telefonu garanti kapsamı dışına çıkarır. Garantili bir telefonunuz varsa bu durumu göz önünde bulundurun. Unroot yapsanız bile garanti durumu değişmeyecektir.

Root işlemi telefonunuzdan herhangi bir veri veya bilgi silmeyecektir. Root işlemini Kingo Android Root programı ile yapacağız. Bilgisayarınızda kurulu Kingo Android Root programı yoksa aşağıdan indirip kurun.

Kingo Android Root

Telefonun ayarlarına girip Geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklama modunu açın ve usb kablosuyla bilgisayara bağlayın.

Kingo Android Root programını açın ve bağlantının gerçekleşmesini sağlayın. Bağlantı gerçekleşmiyorsa sürücüler ile ilgili sorun yaşıyorsanız buradaki sürücüleri indirip kurun.

Bağlantı gerçekleştiğinde birinci resimde olduğu gibi ROOT butonu gözükecektir. Root işlemini başlatmak için butona tıklayın. 4-5 dakika kadar işlem sürebilir lütfen bu esnada bağlantıyı kesmeyin. İşlem bittiğinde ikinci resimde olduğu gibi Finsih butonunu göreceksiniz. İşlem tamamdır. Telefon otomatik olarak kendini kapatıp açmazsa siz telefonu yeniden başlatın. Menüde Supersu uygulamasını göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir