Orange Hiro Format Atma

Orange Hiro model telefonu formatlamanın iki yolu mevcuttur. Biri menüye ulaşabildiğiniz durumlarda uygulayabileceğiniz yöntem diğer ise kilit, şifre yüzünden menüye ulaşamadığınız durumlarda uygulayabileceğiniz yönttemdir.

Format işlemine  başlamadan önce yedek alma imkanına sahipseniz önemli bilgilerinizin yedeğini alın. Format esnasında telefonun kapanmasını engellemek için bataryayı şarj edip şarj seviyesini en az %25 seviyesine getirin.

Eğer menüye ulaşabiliyorsanız yani uygulamasal veya hafıza sorunları yaşıyorsanız telefonu Ayarlara girip Yedekle ve Sıfırla seçeneğinden formatlayabilirsiniz. Bu işlem telefonunuzdaki bilgilerinizi silip telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürecektir.

Model, desen kilidi bloke olduğu için veya başka bir sebeple meüye ulaşamıyorsanız tuş kombinasyonu recovery mode’a girip foprmat atmanız gerekecek.

Bu işlemi yapmak için telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses açma ve güç tuşlarına aynı anda basıp ekranda Android logosunu görür görmez her iki tuşu da bırakın.

orange hiro format atma

Tuşları bıraktığınızda bir dil seçme listesi gözükecektir. English seçiliyken güç tuşuna basın. Telefon Recovery Mode‘a geçecektir.

Ses tuşları yardımıyla wipe data factory reset seçeneğinin üstüne gelin ve güç tuşuna basın. Çıkan seçeneklerden yes delete all user data seçeneğini seçin ve tekrar güç tuşuna basın. Bu işlem telefonunuzu formatlayacaktır. Şimdi reboot system now seçeneğindeyken güç tuşuna basıp telefonu yeniden başlatın.İşlem tamamdır.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir