Nostaljik Nokia Modellerinin Güvenlik Kodunu Kırma

Önceleri elimizden düşürmediğimiz fakat son dönem gelişen teknolojiyle birlikte ya evin bir köşesinde sakladığımız ya da ikinci hattımız için kullandığımız nostaljik Nokia telefonlar hakkında küçük bir bilgi paylaşmak istedik sizlerle. Zira genelde bir köşede sakladığımız bu telefonları gün yüzüne çıkardığımızda görüyoruz ki telefon açılırken önceden koyduğumuz ve sonradan unuttuğumuz bir güvenlik kodu var. Bu sorundan kurtulmak oldukça kolay; http://nfader.su/ sitesine girip burada telefonun yasal kullancısı olduğunuzu belirten tiki işaretleyip “Generate” butonuna tıklamak ve daha sonra verilen kodu telefonunuza girmek.

nokia

 

Tabi şunu da unutmamak lazımki bu formül belli bir döneme kadar çıkmış telefonlar için geçerli. Üst liti 6230i olarak göstermemizde bir sakınca yok. 6230i model cep telefonlarının ise bir bölümünde işe yararken bir bölümden seri farkından yaramıyor. Verilen kodun 5 haneden fazla olması sizi yanıltmasın, aynen size verildiği gibi girip telefonunuzu açın ve sonra Ayarlar/Güvenlik/Erişim Kodları şeklinde ilerleyerek yine aynı kodla yenisini belirleyin.

Bu yöntemin şöyle bir artısı var ki o da çok önceden kullandığınız telefonunuzda hala durduğunu düşündüğünüz bir bilginin silinmeyecek olması.

Author: Tayfun Sağır

22 thoughts on “Nostaljik Nokia Modellerinin Güvenlik Kodunu Kırma

 1. Hocam benim 3310 var ama olmuyor kod hatası diyor yine ne yapabilirim yardımcı olur musunuz

  1. Merhaba. 3310 için özel cihazlar kullanmak gerekiyor. Onun için de bir teknik servise başvurmalısınız.

  1. Şamil merhaba. 6230i o kadar da eski bir model sayılmaz. O yüzden bu yöntem işe yaramaz. Bu modelin güvenlik kodunu ancak bir teknik servis kırabilir.

 2. Nokia 501s güvenlik kodunu bir türlü kırmadım lütfen yardım avcılığın da code istiyor direk

  1. Nokia 501 nostaljik bir telefon değil, yeni sayılır. Menüye ulaşabiliyorsanız fabrika ayarlarına döndür seçeneğini kullanın. Aksi halde bir teknik servise uğramanız gerekecek.

   1. Nokia 303 bu yöntemle kırılamaz. Sadece teknik servislerde bulunan makinelerle müdahale edilebilir.

 3. Wallahi helal olsun size elinize sağlık elleriniz dert görmesin başarılarınızın devamını dilerim CEPLİK.COM AİLESİNE SONSUZ TEŞEKKÜRLER

  1. Bide bu 33 10ların ne özelikleri var cevabınızı bekliyorum ŞİMDİDEN SONSUZ TEŞEKKÜRLER

 4. Merhaba. Benim nokia 1100 var ve bu siteden güvenlik kodunu aldım ama denedim olmadı. Şifreui 3 kez yanlış girdiğim için 1 gün sonra tekrar denedim ama yine olmadı.ne yapmam gerekiyor bilemedim.yardımcı olursanız sevinirim

  1. Yasin merhaba. 1100’ın güvenlik kodunun kırılması için makineye ihtiyaç var ki bunlar da sadece teknik servislerde bulunur.

   1. Eyvallah Teşekkür ederim. Daha önce denediğimde olmuştu. Şimdi denedim olmadı artık. Hayırlısı olsun.sağolun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir