Nokia’dan Android de Çalıştırabilecek Yeni Telefon

Bir dönemin piyasa lideri Finlandiya’lı teknoloji devi Nokia, yeni bir akıllı telefonla pazara geri dönüyor! Kasasında Nokia logosunu barındaracak yeni ürünün adı C1.

Microsoft’a satıldıktan sonra yapılan anlaşma gereği cep telefonu üretimine son veren ve 2016 yılına kadar kendi adıyla ürün satışı yapamayacak olan üretici, ilgili sürenin yaklaşmasıyla birlikte çalışmalarına hız vermiş gibi görünüyor.  Özellikle 2015 yılında bir çok habere konu olan sızıntılar, bu iddiaları güçlendirir cinsten. Yeni iddia ise ilk ürünün hazır olduğu şeklinde.

Nokia C1 adıyla internete sızan yeni akıllı telefonun en büyük özelliği hem Android hem de Windows Mobile 10 ile çalışacabilecek olması! Ürünün teknik özellikleriyle ilgili net bilgiler yok. Ancak rakipleri göz önüne alındığında güçlü bir ürün olması bekleniyor.

nokia-c1Sızan görselden de anlaşılabileceği gibi Nokai C1’in 4 farklı renk seçeneği var. Tasarımı itibariyle Çinli üreticilerin telefonu andıran C1, direk Nokia kendi başına yapacağı bir ürün mü olacak yoksa bir ortaklığa mı gidilecek noktasında merak uyandırıyor. Çünkü daha önce Nokia’nın ZTE, Meizu gibi Çinli üreticilerin biriyle ortaklık kuracağı yönünde iddialar ortaya atılmıştı ki ürün tasarımı da bunu çağrıştıran çizgilere sahip.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir