Nokia’dan Akıllı Saat Konsepti

Nokia hayranları kendi akıllarındaki saat konseptlerini tasarlamaya başladı.

Giyilebilir teknolojilerin en önemli halkalarından biri olan akıllı saate teknoloji devleri de seyirci kalmak istemiyor. Bu nedenle telefonlarıyla olduğu kadar akıllı saatleriyle de rekabette önde olmak isteyen şirketler saat çalışmalarını günden güne yoğunlaştırıyor. Ancak şimdilik sadece Samsung’un Galaxy Gear akıllı saatini görebildik. Apple’ın sıkça dillendirilen iWatch’u ise henüz konsept bir tasarımdan ibaret ve Apple’dan bu konuda ses yok.

Peki Nokia akıllı saatin neresinde? Nokia’nın da bu alana seyirci kalmak istemeyeceği biliniyor; ancak ortada bu yönde bir çalışmanın olduğunu gösteren somut bir açıklama da yok. Ancak buna rağmen bazı Nokia hayranları şimdiden kendi akıllarındaki Nokia akıllı saat konseptlerini tasarlamaya başladılar bile.

nokia-akilli-saat

 

Phone Designer’ın yayınladığı üç boyutlu Nokia akıllı saatler de bu akımın ilk ayaklarından. Siyah bir renge sahip olan saat ile e-posta gönderilebiliyor, mesajlaşılabiliyor, telefon çağrıları da alınabiliyor. Elbette Whatsapp gibi sohbet uygulamaları da yine saat üzerinden bildirim olarak kullanıcıya bildiriliyor.

trthaber

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir