Nokia X3-00 telefonunuzu güncellemek istediğinizde bunu Nokia Suite programı ile gerçekleştirebilirsiniz. Güncel yazılımı olan bir telefon kullanmak her zaman için iyidir. Çeşitli uygulamalar ve eklentiler zaman içeresinde kendilerini geliştirdikleri için bir süre sonra telefonunuzda çalışan bir işlem hata vermeye başlayabilir. Bu hataları gidermek veya telefonunuzda baş gösteren diğer sorunları çözmek için telefonunuzu her zaman güncel tutun.

Telefonunuzu güncelleştirmek için bilgisayarında Nokia Suite programı olması gerekmektedir.Eğer yüklü değilse lütfen buradan indirip bilgisayarına kurun ve çalıştırın. Güncelleştirme işlemine başlamadan önce lütfen telefonunuzu şarj edin ve %50’nin üzerinde olmasını sağlayın. Güncelleştirme esnasında sim kartınızı çıkarmanıza gerek yoktur ama hafıza kartını her ihtimale karşı telefondan sökün.

Telefonunuz çalışır durumda iken usb kablosu aracılığı ile bilgisayara bağlayın. Telefon ekranında çıkan seçeneklerden Nokia PC Suite’i seçin ve tamam diyin. Kısa bir donanım yükleme işlemi sonrasında Nokia Suite programı telefonunuz tanıyacak ve bağlantının başarılı bir şekilde yapıldığına dair sizi bilgilendirecektir. Şimdi sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapıyoruz.

1: Öncelikle telefonumuz için bir yazılım güncellemesi olup olmadığını kontrol ediyoruz.Bunu için Araçlar sekmesinden Yazılım Güncellemeleri’ne tıklıyoruz.

nokia x3-00 yazılım güncelleme
2: Açılan sayfada güncellemelerimiz kontrol edilecek ve eğer telefonumuz için herhangi bir güncelleme varsa bunu bize bildirecektir. Bildirilen güncelleme yüklemek için yükle butonuna basınız. Eğer telefonunuz için herhangi bir güncelleme yoksa program size son yazılım verisyonunu tekrar yükleme şansı da verecektir. İsterseniz yeniden yükle yazısına tıklayarak yazılımı geri yükleyebilirsiniz.  Program bilgisayarımızda geçerli bir yazılım olup olmadığını kontrol edecek ve yoksa internetten bunu indirecektir. Bu aşamada lütfen sabırlı olun bilgisayarınızın hızına bağlı olarak 30 dakikaya kadar sürebilir bu işlem.

nokia x3-00 yazılım güncelleme 2

3: Program sizden yedek almanızı isteyebilir. Aşağıdaki ekranla karşılaştığınızda bilgilerinizin yedenkelenmesini isteyebilir veya bu işlemi atlayarak direk yazılım güncellemesine geçebilirsiniz.
nokia x3-00 yazılım güncelleme 3

Yazılım güncellenmesi bittiğinde telefonunuz kendini yeniden başlatır. Lütfen nokia Suite programının bilgilendirme mesajlarını dikkate alın. Herhangi bir hatada programın verdiği direktifleri takip edin.

Not: Kilit kodu kırmak veya başka bir nedenle full yazılım yüklemek istiyorsanız lütfen buraya tıklayın.

One thought on “Nokia X3-00 Yazılım Güncelleme”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir