Nokia X2-00 Yazılım Güncelleme

Nokia X2-00 genel olarak pek arıza veren bir telefon olmasa da yazılım güncellemesi yaparak çıkabilecek sorunları da engelleyebiliriz.  Yazılımı güncellenmiş bir telefon kullanmak her zaman daha iyidir. Telefonumuzu güncellemenin iki yolu vardır.  Yöntemleri anlatmaya geçmeden önce yapmanız gereken bir kaç şey var.

Güncellemeye başlamadan önce lütfen her ihtimale karşı bilgilerinizin yedeğini alın. Sim ve hafıza kartlarınızı telefondan çıkarabilirsiniz. Ayrıca batarya şarj seviyesinin %50‘nin üzerinde olmasını sağlayın.

Birinci yöntem olarak güncelleme işlemini telefonun kendi ağı üzerinden yapabiliriz. Bu yöntemde sim kartı telefona takılmış ve telefon  internete girebiliyor olmazı lazım. Menü>Ayarlar>Telefon>Tel. güncelleştirmeleri>Telefon yazılımını indir yolunu izlyerek güncelleştirme olup olmadığını öğreniyor ve eğer varsa bu yazılımı indiriyoruz. İndirme işlemi bitince güncelleştirme işlemi için sizden onay sitenecektir. Onay verdiğinizde telefon kendini kapatıp güncelleştirmeyi yapacak ve tekrar geri açacaktır. Güncelleme işlemi tamamdır.

İkinci yöntemde ise telefonumuzu bilgisayar üzerinden Nokia Suite programı aracılığı ile güncelleştirebiliriz. Bunu için bilgisayarımızda Nokia Suite programı olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Nokia Suite programı yoksa lütfen buraya tıklayarak indirin ve kurun.

Nokia Suite programını açın ve telefonunuzu usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Telefon ekranında sizden bağlantı noktası seçmeniz istenir. Nokia Ovi Suite seçin. Kısa bir donanım yüklemesinden sonra telefonunuz ile başarılı bir şekilde bağlantı kuruluduğuna dair bir bilgilendirme mesajı göreceksiniz.

x2-00 yazılım güncelleme

Nokia Suite programının Araçlar sekmesinden Yazılım Güncellemelerini seçeneğine tıklayıp güncellemelerimizi kontrol ediyoruz.

nokia suite araçlar

Bu ekranda var olan güncellemeleri kontrol ediyoruz. Telefonumuza ait herhangi bir güncelleme olmasa bile program bize cihaz yazılımını geri yükleme seçeneğini sunar. Yapmak istediğimiz işlemi seçip devam ediyoruz.

x2-00 yazılım güncelleme 2


Şimdi program gerekli olan yazılım güncellemesini internetten indirmeye başlayacaktır. İndirme işlemi bilgisayar ve internet hızınıza bağlı olarak  10-15 dakika sürebilir.

x2-00 yazılım güncelleme 3

İndirme işlemi bittiğinde program sizden yedekleme yapmak isteyip istemediğinizi sorabilir. Lütfen tercihinizi yapın ve ilerleyin. Bu aşamadan sonra indirilen yazılım güncellemesi otomatik olara telefona yüklenecektir. Yükleme işlemi bittikten sonra telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon pin kodu, güvenlik kodu, sim kartsız açılma onayında kalırsa lütfen telefona müdahele edip telefonun açılması sağlayın. Nokia Suite programında güncellemenin başarıyla sonuçlandığına dair bilgilendirme mesajını görünce telefon ile bilgisayar bağlantısını kesebilirsiniz.


Güncelleme esnasında herhangi bir hata alırsanız lütfen programın yönlendirmelerini dikkatlice okuyun ve uygulayın.

Not: Kilit kodu kırmak veya başka bir nedenle full yazılım yüklemek istiyorsanız lütfen buraya tıklayın.

Author: Halil Akgül

4 thoughts on “Nokia X2-00 Yazılım Güncelleme

  1. Nokia X2 Telefonum Var Menüden Başka Bir Yere Girince Donuyor Tekrar Açılıyor Askerdeyim Acil Yardım Ederseniz Sevinirim

    1. Merhaba. Bu telefonlara verilen destek son buldu. O yüzden şu an başka batarya denemekten başka şansınız yok maalesef. Belki bir ihtimal de telefon izin verirse fabrika ayarlarına dönüşü deneyebilirsiniz.

  2. BENİM TELEFONUM NOKİA X2-00 AMA GÜNCELLEŞTİRMELERDE YENİDEN YÜKLEYİN BUTONU BULUNMUYOR ? CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.