Nokia N86 Format Atma

Nokia N86 telefonunuzu donma, kasılma, ağır çalışma gibi yazılımsal sorunlardan ötürü formatlamak-sıfırlamak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Formatlama işlemi telefonunuzdaki tüm verileri sileceğinden öncelikle mümkünse verilerinizin yedeğini alın.

Telefonu iyice şarj ederek, en az %50 seviyesinde dolu olmasını sağlayın. Bu, telefonun işlem sırasında düşük şarjdan ötürü kapanmasını engelleyecektir.

Nokia N86‘da formatlama işlemi için 4 farklı seçenek bulunur. Bunlardan bir tanesi sadece ayar sıfırlama içinken diğerleri ayarlarınızla birlikte telefona sonradan yüklenmiş veri ve uygulamaları da sıfırlar.

Formatlama-sıfırlama işlemi için kullanılabilecek ilk yöntem soft format adı verilen veri silmeden ayar sıfırlama seçeneğidir ki bunun için *#7780# soft format kodunu kullanmalısınız. Tuşlama ekranına kodu girin ve güvenlik koduyla onay verin.

İkinci seçenek menü üzerinden Ayarlar> Telefon> Orji. ayrlra dön yörüngesini izleyip, güvenlik koduyla onay vermektir.

Üçüncü seçenek ise hard format kodu olan *#7370# tuşlamasını yapıp yine güvenlik koduyla onay vermektir.

Son seçenek ise onay için kullandığınız güvenlik kodunu bilmediğiniz durumlar için en etkili yöntem olan donanımdan format seçeneğini kullanmaktır. Bunun için telefonun tuşlarından faydalanmalısınız.

nokia-n86-8mp-format-atma

 


Telefonunuzu kapatın ve görselde aktarmaya çalıştığımız gibi *, 3, arama tuşu(yeşil) veaçma-kapama(güç) tuşlarına basılı tutarak telefonu açın. Telefon açıldıktan sonra isterseniz açma-kapama tuşunu bırakabilirsiniz. Ülke seçim ekranına kadar diğerlerine basmaya devam edin. Ülke seçim ekranına ulaştığınızda işlemi başarıyla gerçekleştirmişsiniz demektir.

Eğer güvenlik kodunuzu bilmiyorsanız ve güvenlik kodunu da sıfırlamak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Nokia Yazılım Yükleme(Güvenlik kodunu kaldırır)

 


Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.