Nokia Lumia 920 telefonunuzun ekranındaki görüntü kaydederek, görüntülemek ya da daha sonra paylaşmak isterseniz bunu basit bir tuş kombinasyonuyla yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma yani diğer adıyla ‘screenshot’ işlemi o an ekranda bulunan görüntünün galeriye kaydedilmesine ve daha sonra kullanıcının bu görüntüyü kullanabilmesine olanak sağlar. Bilgisayar üzerinden ‘print screen sysrq’ tuşunun yaptığı işlemin aynısıdır.

Ekran görüntüsünü alabilmek için aşağıdaki görselde aktarmaya çalıştığımız gibi Nokia Lumia 920‘nin  tuşlarını kullanmanız gerekecek; görüntüsünü almak istediğiniz ekrandayken ana ekran butonu ve açma-kapama(kilit) tuşlarına basarak, bir iki saniye kadar bekleyin. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu ana ekran butonu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.

Ayrıca parmağınız ana ekran butonuna basılıyken, peşi sıra güç düğmesine basarak ekran görüntüsü almaya devam edebilirsiniz.

Lumia 920 ekran görüntüsü alma

İşlemi başarıyla gerçekleştirdiğiniz taktirde bir deklanşör sesi duyar ve ekranda fotoğrafın çekildiğine dair bir uyarı görürsünüz. Aldığınız görüntüyü Menü> Fotoğraflar> Albümler> Ekran görüntüleri yörüngesini izleyerek bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir