NOKIA Lumia 710 Türkçe Dil Desteği ?

NOKIA Lumia 710  için en merak edilen konulardan bir tanesi Türkçe dil desteği alıp almayacağı…. Daha önceki dönemlerde NOKIA Lumia 710’un Türkçe kullanım kılavuzu da yoktu ancak şu an var ve burada Türkçe dil desteğine dair net bir açıklama bulunuyor. Bu açıklamaya göre NOKIA Lumia 710 Türkçe dil desteği almayacak!

Menüden bölge, tarayıcı gibi ayarlar için Türkiye ya da Türkçe gibi seçenekler seçebiliyor olsanız da telefonun menüsü tamamen Türkçe yapılamıyor. Bunun en büyük nedeni ise ürünün ülkemizde satışının yapılmayacak olması. Bu nedenle yurt dışından bir Lumia 710 getirecekseniz mutlaka telefonun sunduğu dillere(İngilizce, Almanca, Çince vs.) hakim olmanız gerekiyor. Eğer Lumia 710 sahibiyseniz ve telefonu kullanmak zorundaysanız Türkçe kullanım kılavuzundaki yönlendirmeleri menü üzerinden aynen geçerli kılıp, takıldığınız noktaları çözebilirsiniz.

İlerleyen dönemde bu soruna net bir çözüm bulunabilir mi bilemiyoruz ancak şu an için NOKIA Lumia 710, eksik dil seçeneğinden ötürü mantıklı bir tercih gibi durmuyor. Yurt dışından illa da Nokia’nın Windows phone işletim sistemli bir cihazını getireceksiniz, mutlaka Türkiye’de satılıp, satılmadığına dikkat edin. Zira aynı durum Lumia 600 için de geçerliydi.

NOKIA Lumia 710 Türkçe Kullanım Kılavuzu için Tıklayın

Nokia Lumia 710 Tükçe dil desteği

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir