Nokia Lumia 630 telefonunuz herhangi bir aksilikten dolayı donduysa ve hiç bir işlem yapmıyorsa telefona reset atmalısınız. Bu işlem donmanın giderilerek, telefonun normal olarak yeniden başlamasını sağlayacaktır.

Akıllı telefonlar genelde kullandıkları işletim sisteminde bir terslik oluştuğunda kendini güvenli  moda geçirir ve kullanıcının işlem yapmasına izin vermez. Bunun haricinde işletim sisteminin şişmesi, donanımsal parçaların işlem yapamaması gibi durumlarda da telefonunuz donabilir. Bu tip durumlar için bir çok işletim sisteminin bir reset(yeniden başlatma) seçeneği mevcuttur. Yani ilk anda, format atmanıza gerek kalmadan sorunu çözebilirsiniz.

Lumia 630, Windows Mobile 8 işletim sistemi kullanan bir model ve aynı işletim sistemini kullanan bir çok cihaz gibi reset seçeneği mevcut. Bunun için telefonun fiziksel bazı tuşlarını kullanmalısınız.

nokia-lumia-630-reset-atma

Telefonunuz donma veya takılma yaptığında ses kısma tuşuna basın ve ardından kilit tuşuna basarak bekleyin. Bir süre sonra telefon yeniden başlatılacaktır.

Deneyebileceğiniz yöntemler ise ses kısma ya da kilit tuşlarına uzun süre basılı tutmak.

Yukarıdaki yöntemleri denemenize rağmen telefon yeniden başlamıyorsa, format atmayı deneyebilirsiniz. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Nokia Lumia 630 Format Atma

Nokia Lumia 630 Yazılım Yükleme

4 thoughts on “Nokia Lumia 630 Reset Atma (Yeniden Başlatma)”
  1. Nokia lumia630 telefonma mesajlar gelmiyo bş sorun oluştu diyo nu sorunu nasıl çoze bilirim

  2. Nokia lumia 630 telefonuma format attim kisi ekleyemiyorum ve kisilere giremiyorum yukleniyor diyip kaliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir