Nokia Lumia 630  telefonunuzu sık sık yaptığı ağır çalışma, donma, kasılma ya da uygulama hataları gibi sebeplerden format atmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerden biriyle yapabilirsiniz.

İşlem sonunda telefonunuzdaki tüm bilgiler silineceğinden mümkünse lütfen önemli verilerinizin yedeğini alın ve telefonunuzu iyice şarj ederek, şarj seviyesinin en az %50 olmasını sağlayın. Zira telefonunuz sıfırlama-formatlama işlemi esnasından düşük şarj dolayısıyla kapanırsa umulmadık sonuçlar doğabilir.

Anlatacağımız ilk yöntem için telefonun menüsüne ulaşabiliyor olmanız gerekir;  Menü> Ayarlar> Hakkında> Telefonunuzu sıfırlayın> Evet yörüngesini izleyin ve onay verin.

İkinci yöntem ise telefonunuz uygulama hataları, kilit kodu gibi nedenlerle açılmadığında en geçerli olan, donanımdan format seçeneğidir. Bu işlem için telefonunuzun tuşlarını kullanmalısınız.

Öncelikle telefonunuzun şarjda olmamasına dikkat edin! Telefonunuzun ses kısma tuşuna basın ve elinizi çekmeden telefonu şarja takın. Ekran bir ünlem işareti(!) belirecektir(Format işleminden vazgeçtiyseniz çıkmak için ses kısma ve açma kapama tuşlarına 10 saniye kadar basılı tutabilirsiniz). Ünlem işaretini gördüğünüzde görselde de aktarmaya çalıştığımız üzere sırasıyla; ses açma, ses kısma, açma-kapama(kilit) ve ses kısma tuşlarını basın. Ekran dönen iki çark belirecektir ki bu işlemi başarıyla gerçekleştirdiğiniz anlamına gelir. Yani formatlama işlemi başlamıştır.

nokia-lumia-630-hard-format-atma-

Yapacağınız işlemleri sırası ile yazmak gerekirse;

* Ses kısma tuşuna basılır tutarken telefonu şarja takın,

* Ses açma tuşuna basın,

* Ses kısma tuşuna basın,

* Açma-kapama(kilit) tuşuna basın,

* Ses kısma tuşuna basın.

Nokia Lumia 630 telefonunuzun formatlandığını anlayabileceğiniz en kestirme yol, dönen çarkları görmektir. Herhangi bir işlem sonunda dönen çarkları göremediyseniz, aşamaları doğru gerçekleştiremediniz demektir.

Cihazınız eğer donduysa ve işlem yapmanıza izin vermiyorsa telefona reset atmalısınız. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Nokia Lumia 630 Reset Atma

Nokia Lumia 630 Yazılım Yükleme

9 thoughts on “Nokia Lumia 630 Format Atma”
  1. mrb bir sorum olacaktı nakıa lumia 630 tel var bunu yanlışlıkla uygulama moduna soktuk,
    bundan cıkmak içinde sonırsam power tuşuna basarak cıkılıyormuş ki bu telefonun power tuşu çalışmıyor nasıl halledebiliriz bu konuyu bilgi sahibi olan varmı şimdiden tşk ederim.

  2. merhaba telefonumu dediğiniz şekilde formatladım telefon açıldı ve herşey sıfırlandı fakat 25 dk sonra telefon tamamen kilitledni telefon açılıyo ve sadece menü gözüküyo hiçberşey olmuyo ekrandaki uygulumalar hareket ediyo fakat bastınızm felan algılıamıyo kapatma tuşuna bastığımda kapanmıyo bende bataryayı söküp tekrar taktım ve tekrar formatladım yine aynı şeyler olurmu

    1. TELEFON YAKLAŞIK 45 DAKİKADIR DÖNEN ÇARKLAR VAR LÜTFEN ARTIK KORKMAYA BAŞLADIM TELEFONUMA BİRŞEY OLMAZ DEMİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir