Nokia Lumia 625 bataryası çıkarılamayan, yekpare bir tasarıma sahip. Bu tasarım tipinin bir çok avantajı olduğu gibi bazı dezavantajları da var. Örneğin arka kapağı ve bataryası çıkarılan akıllı telefonların kullanıcıları, telefonları donup kaldığında bataryayı çıkarıp takarak sorunu anlık olarak gidebiliyor. Ancak yekpare kasa telefonlar için resetleme uygulaması yapılması gerekiyor.

Resetleme uygulaması sadece telefonun yeniden başlamasını sağlar ve verilerinize herhangi bir zarar vermez. Yani hard reset diye ifadelendirilen işlem değildir!

Lumia 625’e reset atabilmek için telefonun fiziksel tuşlarından yararlanıp, basit bir tuş kombinasyonu yapmalısınız. Eğer telefonunuz donarsa, takılırsa, dokunmatikten yanıt ya da tepki alamazsanız, ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak 10-15 saniye süreyle beklemelisiniz.

Eğer bu yöntemle telefonu resetleyemediyseniz, sadece güç(kilit) tuşunu kullanarak aynı işlemi tekrarlayın. Yani 10-15 saniye süreyle güç tuşuna basılı tutun. 

İki yöntem sonunda da telefon yeniden başlayıp, ekranda Nokia logosu belirdiğinde tuşları bırakmalısınız.

Nokia-Lumia-625-reset-atmaUygulamayı doğru yapmanıza rağmen hâlâ dokunmatikten tepki alamıyorsanız, yani telefon kontrolü hâlâ size geçmediyse, dokunmatik lensin bozulması gibi donanımsal arızalardan şüphelenmelisiniz. Teşhis koyamıyorsanız lütfen bir teknik servise danışın.

2 thoughts on “Nokia Lumia 625’e Nasıl Reset Atılır?”
  1. Bende ilk defa bu sorun oldu ses kısma tuşum bozuk olduğu için sadece güç tuşuna uyguladım. Peki bu sorun her oluştuğunda yine aynısını yaparsam düzelir mi.?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir