Nokia Lumia 625 Format Atma

Nokia Lumia 625 telefonunuza yazılımsal olduğunu düşündüğünüz sorunlardan ötürü format atmak isterseniz, bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Nokia Lumia serisi Windows Phone 8 işletim sistemi kullanır ve format yöntemleri birbiriyle aynıdır. Herhangi bir Nokia Lumia modeline format atma biçimi, diğer modellerle aynıdır.

Donma, takılma, yavaşlama, uygulama hataları, açılma hataları gibi yazılımsal sorunlarda denenilmesi gereken ilk yöntem cihaza format atmak olmalıdır.Format işlemi sonrası telefona sonradan yüklenmiş tüm veri ve uygulamalar silinir.

Format atmak için kullanabileceğiniz ilk yöntem için telefonunuzun çalışır durumda olması ve menüye erişim sağlayabiliyor olmanız gerekir. Menü> Ayarlar> Hakkında> Telefonunuzu sıfırlayın> Evet yörüngesini izleyerek onay verin. Telefon kapanarak sıfırlama işlemini yapar ve temizlenmiş olarak yeniden başlar. Kurulumu yaparak, telefonunuzu yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kullanabileceğiniz diğer yöntem ise donanımdan format denilen ve menüye erişimde zorluk çıkaran telefonlar için en etkili olanıdır. Bunun için öncelikle telefonu kapatın ve aşağıdaki adımları doğru bir şekilde izleyin.nokia-lumia-625-hard-full-format-atmaÖncelikle telefonunuzun şarjda olmamasına dikkat edin! Telefonunuzun ses kısma tuşuna basın ve elinizi çekmeden telefonu şarja takın. Ekran bir ünlem işareti(!) belirecektir(Format işleminden vazgeçtiyseniz çıkmak için ses kısma ve açma kapama tuşlarına 10 saniye kadar basılı tutabilirsiniz). Ünlem işaretini gördüğünüzde görselde de aktarmaya çalıştığımız üzere sırasıyla; ses açma, ses kısma, açma-kapama(kilit) ve ses kısma tuşlarını basın. Ekran dönen iki çark belirecektir ki bu işlemi başarıyla gerçekleştirdiğiniz anlamına gelir. Yani formatlama işlemi başlamıştır.

Yapacağınız işlemleri sırası ile yazmak gerekirse;

* Ses kısma tuşuna basılır tutarken telefonu şarja takın,

* Ses açma tuşuna basın,

* Ses kısma tuşuna basın,


* Açma-kapama(kilit) tuşuna basın,

* Ses kısma tuşuna basın.

Nokia Lumia 625 telefonunuzun formatlandığını anlayabileceğiniz en kestirme yol, dönen çarkları görmektir. Herhangi bir işlem sonunda dönen çarkları göremediyseniz, aşamaları doğru gerçekleştiremediniz demektir.


Nokia Lumia 625 Yazılım Yükleme

Author: Tayfun Sağır

23 thoughts on “Nokia Lumia 625 Format Atma

 1. Bem format attim ses kisma tusuna basadim simsek ve ayarlar logosu cikti 2-3 saattir boyle ne yapmaliyimm lutfenn cevapp verinn

  1. Sabırla beklemelisin. Microsoft ürünlerinde bu işlem çok uzun sürebiliyor. Eğer 5 saatin üzerine çıkarsa işlemi tekrarlaman ya da yazılım yüklemesi yapman gerekebilir.

 2. Ben telefonu sıfırladım. Çarklar do meye başladı ve bir süre sonra ıf you’d like to know, you can search online later yazısı çıktı ve hiçbir tuş işlememeye başladı, şarj bitene kadar Öyle kaldı. Tekrar tamtım tekrar aynı oluyo

 3. abi benim nokia lumia 625 var ben vidyodaki 1. yontemi kullandım ve telefon dondu sanıp 12 saniye güç tuşuna basıllı tuttum telefon açılmıyo nokia logosu ekranda kalıyo ve ayrıca şarzı bitti şarza takıyorum şarz işareti çıkıyo ancak açılmıyo ve ekran sürekli açık kaldığından sabaha kadar bile takılsa sarjz olmuyo bunu nasıl düzeltirim

 4. telefonum mavi ekran üzgün surat simgesi var telefonumu açamıyorum yardım edin. çokk acil format attım ama olmuyor ne yapmam gerekiyor?

  1. Zehra hanım yorumlarınızı lütfen ‘Cevapla’ seçeneğini kullanarak, tek bir başlık altında paylaşın!

   İşlemi baştan dikkatlice tekrarlayın. Korkulacak bir şey yok, videodan yardım alabilirsiniz.

 5. KRDŞM acil cevap vibekliyorum telefonumun ses kısma tuşu kırıldı ve windows 10 dan 8 geri dönmem için lazım ne yapablirim ?? Acil

  1. Bu konuda bir denememiz olmadı. Fakat ses kısma tuşuna ihtiyacınız olabilir. Bizce öncelikle tuşu yaptırın.

 6. Selam bende lumia 625 var dün elimden parke zemine düşürdüm dokunmatik kırıldı telefon kapandı
  Sonrasında açtığımda nokia yazısı çıkıyor telefon açılmadan kapanıyordu
  Bende reset atayım dedim ! Ekranda bu işaret belirdi sonra kapandı şimdi hiç açılmıyor cevaplarsaniz sevinirim

  1. Dokunmatik kırılmasına rağmen çalışıyor mu acaba? Bu noktada önemli olan odur.

   Tuşlarla format atmayı denediyseniz ve işe yaramadıysa makalenin altındaki bağlantıdan yardım alarak yazılım yüklemesi yapmaya çalışın.

 7. lumia 625 telefonum format atarken kablo oynadı ve şimdi hiç açılmıyor pcde OHSUSB-DLOAD diye gözüküyor kurtarma proğramlarıda telefonu tanımıyor ve bu telefon desteklenmiyor yazıyo bir bilginiz varmı ne yapmam lazım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir