Nokia Lumia 625 Ekran Görüntüsü Alma

Nokia Lumia 625 telefonunuzun ekranındaki görüntü kaydederek, görüntülemek ya da daha sonra paylaşmak isterseniz bunu basit bir tuş kombinasyonuyla yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma yani diğer adıyla ‘screenshot’ işlemi o an ekranda bulunan görüntünün galeriye kaydedilmesine ve daha sonra kullanıcının bu görüntüyü kullanabilmesine olanak sağlar. Ayrıca bu işlem ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü kaydetme, ekran görüntüsü yakalama gibi bir çok farklı çeşitte de adlandırılmaktadır.

Ekran görüntüsünü alabilmek için aşağıdaki görselde aktarmaya çalıştığımız gibi Lumia 625′in  tuşlarını kullanmanız gerekecek; görüntüsünü almak istediğiniz ekrandayken ana ekran butonu ve açma-kapama(kilit) tuşlarına basarak, bir iki saniye kadar bekleyin. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu ana ekran butonu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.

Ayrıca parmağınız ana ekran butonuna basılıyken, peşi sıra güç düğmesine basarak ekran görüntüsü almaya devam edebilirsiniz.

lumia 625 ekran görüntüsü alma

UYARI: Lumia 625 güncellendikten sonra ekran görüntüsü alma yöntemi de değişti! Artık ekran görüntüsü alabilmek için ses açma ve güç tuşlarına birlikte basıp, kısa bir süre beklemek gerekiyor.

İşlemi başarıyla gerçekleştirdiğiniz taktirde bir deklanşör sesi duyar ve ekranda fotoğrafın çekildiğine dair bir uyarı görürsünüz. Aldığınız görüntüyü Menü> Fotoğraflar> Albümler> Ekran görüntüleri yörüngesini izleyerek bulabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

5 thoughts on “Nokia Lumia 625 Ekran Görüntüsü Alma

  1. güç düğmesine basınca telefon kapanıyor. çok pişmanım nokia aldıgım için görüntülü arama yok bir çok programları desteklemiyor öbür işletim cihazlarına bakarak çok geri kalmış düzeltirler inş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir