Nokia E72 Yazılım Güncelleme

NOKIA E72 telefonunuz artık çok fazla donuyorsa, sürekli hatalar almaya başladıysanız ya da telefonunuzun performansını arttırarak daha verimli kullanmak istiyorsanız mutlaka yazılım güncellemesi yapmanız gerekiyor.  Yazılım güncellemeleri telefona ait test aşamasında belirlenemeyen kusurları gidermekle birlikte, telefonun kullandığı çeşitli uygulamaları da yeniler. Böylelikle telefonunuz daha kararlı bir şekilde çalışmaya başlar.

Nokia E72 güncellenmemiş yazılımdan dolayı çokça hata veren bir model olmasa da yazılım güncellemesi telefonun performansını arttıracaktır. Basit bir işlemle telefonunuzun yazılımını güncelleyebilir ve telefonunuzu daha verimli olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

İşlemlere başlamadan önce telefonunuzu iyice şarj edin ve en az %50 olmasını sağlayın. İsterseniz sim kart ve hafıza kartınızı çıkarabilirsiniz. Öncelikle daha sağlıklı bir güncelleme işlemi için telefonu sıfırlamanın nasıl yapıldığına bakalım, aşağıdaki bağlantıya tıklamanız yeterli…

NOKIA E72 FORMAT ATMA

Nokia E72’nin menüsünde yazılım güncellemesi için yardımcı bir araç bulunmadığından işlem için bilgisayarınızı kullanmalısınız. Nokia Suite programını bilgisayarınıza indirmeli ve kurmalısınız. Bilgisayarınızdan Nokia Suite programı yoksa lütfen buraya tıklayarak indirin ve kurun.

*  Güncellemeye başlamadan önce telefonunuzun saat ve tarih ayarlarının doğru olduğundan emin olun .

Nokia Suite programını bilgisayarınıza kurduysanız, telefonunuzu data kablosu ile bilgisayara bağlayın ve USB Modu için ‘Nokia Ovi Suite ya da PC Suite‘   seçeneklerinden birini seçerek, gerekli Usb sürücülerinin yüklenmesini bekleyin. Usb sürücüler yüklendikten sonra Nokia Suite programını açın ve programın telefonunuzu bulmasını bekleyin. Eğer program telefonunuzu otomatik olarak bulmazsa, üstte  ‘Araçlar‘ seçeneğinden ‘Cihaz ekle‘ bölümünü kullanabilirsiniz.

Telefonunuz program tarafından bulunduğunda aşağıdaki gibi bir bildirim görürsünüz.

NOKIA E72 Yazılım Güncelleme

 

‘ İleri‘ diyerek programın telefonunuza destek yazılımını yüklemesini bekleyin. Destek yazılımı yüklendikten sonra program ana ekrana dönecektir. Bu aşamada bir süre beklersiniz program telefona ait güncellemeyi arayıp, bulacak ve size bildirimini yapacaktır. Eğer yapmazsa üst tarafta ‘Araçlar‘ sekmesinde ‘Yazılım Güncellemeleri‘ bölümünü tıklayarak, güncellemeyi manuel olarak arayabilirsiniz. Yazılım güncellemeleri bulunduğunda aşağıdaki gibi bir bildirimle karşılaşırsınız.


Nokia E72 Yazılım Güncelleme 2

‘ butonunu tıklayarak ilerleyin.  Bir sonraki aşamada aşağıdaki gibi güncelleme detaylarıyla karşılaşacaksınız.

Nokia E72 Yazılım Güncelleme 3


Burada da ‘Yükle‘ sekmesini tıklayarak, başlıyoruz.  Program tüm aşamalarda sizi bilgilendirecektir.İlk aşamada program bilgisayarınızda geçerli bir güncelleme dosyası olup olmadığını kontrol eder ve yoksa indirir.

2. aşama ise yedeklemeyle ilgili bölüm. Bu aşamada kişisel tercihinizi yapıp, ilgili bölüme tik atarak,  ‘ileri‘ deyin.

Nokia E72 Yazılım Güncelleme 4

 

3. aşamada program dosyaları telefonunuza yükler ve aşağıdaki gibi bir ekran görünür.

Nokia E72 Yazılım Güncelleme 5

 

Güncelleme dosyaları yüklendikten sonra telefonunuz yeniden başlatılır. İlgili bildirimleri takip edin ve telefonunuzu açmak için telefonunuz üzerinden onay verin. Sim kartınız takılıysa pin kodunu girmeniz gerekebilir.

4. aşama yine yedekle ilgili kısımdır. Yedekleme aldıysanız, bu aşamada geri yükleme yapabilirsiniz.

5. ve son aşamada işlemin sonucuyla alakalı bildirim alırsınız. İşlemi başarıyla gerçekleştirdiyseniz ‘Cihazınız artık güncel’ şeklinde bir bildirim alırsınız. Telefonunuzu artık daha iyi bir performansla, daha verimli olarak kullanabilirsiniz.

Nokia E72 Yazılım Güncelleme 6

 

Yukarıdaki teyidi aldıysanız ‘Son’ seçeneğini tıklayın ve bekleyin. Program, varsa uygulamalarınızın güncellemesini arar ve size yukarıdaki güncelleme bölümünde gösterir. Uygulamaları da güncelledikten sonra işlem tamam demektir.

Not: Kilit kodu kırmak veya başka bir nedenle full yazılım yüklemek istiyorsanız lütfen buraya tıklayın.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir