Nokia E71 Yazılım Güncelleme

NOKIA E71 telefonunuz artık çok fazla donuyorsa, sürekli hatalar almaya başladıysanız ya da telefonunuzun performansını arttırarak daha verimli kullanmak istiyorsanız mutlaka yazılım güncellemesi yapmanız gerekiyor. Yazılım güncellemeleri telefona ait test aşamasında belirlenemeyen kusurları gidermekle birlikte, telefonun kullandığı çeşitli uygulamaları da yeniler.  Böylelikle telefonunuz daha kararlı bir şekilde çalışmaya başlar.

Nokia E71 güncellenmemiş yazılımdan dolayı çokça hata veren bir model olmasa da yazılım güncellemesi telefonun performansını arttıracaktır. Basit bir işlemle telefonunuzun yazılımını güncelleyebilir ve telefonunuzu daha verimli olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

İşlemlere başlamadan önce telefonunuzu iyice şarj edin ve en az %50 olmasını sağlayın. İsterseniz sim kart ve hafıza kartınızı çıkarabilirsiniz. Öncelikle daha sağlıklı bir güncelleme işlemi için telefonu sıfırlamanın nasıl yapıldığına bakalım, aşağıdaki bağlantıya tıklamanız yeterli…

NOKIA E71 FORMAT ATMA

Nokia E71’in menüsünde yazılım güncellemesi için yardımcı bir araç bulunmadığından işlem için bilgisayarınızı kullanmalısınız. Nokia Suite programını bilgisayarınıza indirmeli ve kurmalısınız. Bilgisayarınızdan Nokia Suite programı yoksa lütfen buraya tıklayarak indirin ve kurun.

*  Güncellemeye başlamadan önce telefonunuzun saat ve tarih ayarlarının doğru olduğundan emin olun.

Nokia Suite programını bilgisayarınıza kurduysanız, telefonunuzu data kablosu ile bilgisayara bağlayın ve USB Modu için ‘Nokia Ovi Suite ya da PC Suite‘   seçeneklerinden birini seçerek, gerekli Usb sürücülerinin yüklenmesini bekleyin. Usb sürücüler yüklendikten sonra Nokia Suite programını açın ve programın telefonunuzu bulmasını bekleyin. Eğer program telefonunuzu otomatik olarak bulmazsa, üstte ‘Araçlar‘ seçeneğinden ‘Cihaz ekle‘ bölümünü kullanabilirsiniz.

Telefonunuz program tarafından bulunduğunda aşağıdaki gibi bir bildirim görürsünüz.

Nokia E71 yazılım güncelleme

‘ İleri‘ diyerek programın telefonunuza destek yazılımını yüklemesini bekleyin. Destek yazılımı yüklendikten sonra program ana ekrana dönecektir. Bu aşamada bir süre beklersiniz program telefona ait güncellemeyi arayıp, bulacak ve size bildirimini yapacaktır. Eğer yapmazsa üst tarafta ‘Araçlar‘ sekmesinde ‘Yazılım Güncellemeleri‘ bölümünü tıklayarak, güncellemeyi manuel olarak arayabilirsiniz. Yazılım güncellemeleri bulunduğunda aşağıdaki gibi bir bildirimle karşılaşırsınız.


Nokai E71 Yazılım Güncelleme 2

 

‘ butonunu tıklayarak ilerleyin. Bir sonraki aşamada aşağıdaki gibi güncelleme detaylarıyla karşılaşacaksınız.


Nokia E71 yazılım güncelleme 3

 

Burada da ‘Yükle‘ sekmesini tıklayarak, başlıyoruz. Program tüm aşamalarda sizi bilgilendirecektir. İlk aşamada program bilgisayarınızda geçerli bir güncelleme dosyası olup olmadığını kontrol eder ve yoksa indirir.

Nokai E71 Yazılım Güncelleme 4

2. aşama ise yedeklemeyle ilgili bölüm. Bu aşamada kişisel tercihinizi yapıp, ilgili bölüme tik atarak, ‘ileri‘ deyin.

Nokia E71 yazılım güncelleme 5

 

 

3. aşamada program dosyaları telefonunuza yükler ve aşağıdaki gibi bir ekran görünür.

Nokia E71 yazılım güncelleme 6

Güncelleme dosyaları yüklendikten sonra telefonunuz yeniden başlatılır. İlgili bildirimleri takip edin ve telefonunuzu açmak için telefonunuz üzerinden onay verin. Sim kartınız takılıysa pin kodunu girmeniz gerekebilir.

4. aşama yine yedekle ilgili kısımdır. Yedekleme aldıysanız, bu aşamada geri yükleme yapabilirsiniz.

5. ve son aşamada işlemin sonucuyla alakalı bildirim alırsınız. İşlemi başarıyla gerçekleştirdiyseniz ‘Cihazınız artık güncel’ şeklinde bir bildirim alırsınız. Telefonunuzu artık daha iyi bir performansla, daha verimli olarak kullanabilirsiniz.

Nokai E71 Yazılım Güncelleme 7

Yukarıdaki teyidi aldıysanız ‘Son’ seçeneğini tıklayın ve bekleyin. Program, varsa uygulamalarınızın güncellemesini arar ve size yukarıdaki güncelleme bölümünde gösterir. Uygulamaları da güncelledikten sonra işlem tamam demektir.

Not: Kilit kodu kırmak veya başka bir nedenle full yazılım yüklemek istiyorsanız lütfen buraya tıklayın.

Author: Tayfun Sağır

36 thoughts on “Nokia E71 Yazılım Güncelleme

 1. hocam telefon acılmadan nasıl format atacaz telefonu acıyorum lock code istiyor ve acılmıyor telefon pc ye baglanmıyor

    1. Özel cihaz gerektiriyor. O yüzden bir teknik servise danışmanız tavsiye edildi.

 2. merhaba , güncelleme yaptıktan sonra telefonuma fotrmat attım . Herşey silindiği için yükleme yaparken internetin çok ağır olduğunu farkettim sizce nasıl düzeltebilirim

 3. format attıktan sonra uygulamaları yükliyemedim serfika falan söylüyo ne yapmam gerek yardım edermisiniz

  1. ovi mağaza bizim oluşturdğumuz bir şey değil, ovi mağza ile sorun yaşıyorsanız nokia servisleri ile irtibata geçn.

    1. aslında size bir sorum olucaktı örneğin ben başka bir mahaledeyim haritaları açıyorum yerimi buluyor eve gelince ise harita geldiğim mahalede olduğumu söylüyor neden hemen konumumu bulmuyor

     1. e71 modeli eski bir telefon artık uygulamaları doğru dürüst çalışmıyor.

      size yakın bir telefonucya gidip nokia servisleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

 4. güncelledim ovi mağaza açılmıyor hata veriyor

  sunucuya bağlanılmıyor diye bir hata veriyor yardım edermisiniz

    1. normalde internete girebiliyor musunuz? girebiliyorsanız sadece mağaza açılmıyorsa geçici bir problem olabilir, bir süre bekleyin, düzelmezse cihazı formatlamanızı öneririm.

 5. slm italyadan yazıyorum 1 hafta önce samsung trend plus telefonumu ekranda bloke olduğu için servise götürdüm bügün telefenu verdiler anakartın değiştirildiğini söyledi daha önce ekrana bir duvar fotofrafı eklemiştim açar açmaz fotogragraf cıktı gerçekten ekran kartı değiştirildiğinde ayarlardan duvar kağıdı fotoğrafı çıkarmı? teşekkürler

  1. merhaba, samsung telefonlar bloke olduğunda format işlemi ile tekrar kullanılabilr hale getirilebiliyorlar. telefon bloke olduğu için analart değişimi yapılmaz. anakart değişirse de içi boş sizin bilgileriniz olmayan bir anakart takılır telefona. eğer eski telefondan yedeklerini alıp yenisine yüklememişlerse tabi.

  2. yorumunu alakasız bir abir başlığın altına yazdığınız için 30 dakika sonra bu yorumları sileceğim. lütfen ilgili konu başlığına yorumunuzu yazın.

 6. nokia suite i yükledim. Yazılım güncellemeye geldim, güncelleme dosyasını buldu indirdi. Fakat güncellemeye hazırlanıyor safhasına geldiğinde kendi kendine cihazla bağlantı kesildi diyor, 3-5 saniye içinde ben hiç kabloya veya telefona dokunmadan usb bağlantı etkin diyor. Yeniden dene diyorum gene aynı şey oluyor. Yüklemeye hazırlanıyor derken cihazla bağlantı gidiyor yani. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

  1. Mümkünse orjinal kablo kullanın ve usb portunu değiştirip arada usb ek veya çoğaltıcı olmadan direk bilgiayara bağlayın. Masaüstü bilgisayar ise arka usbleri kullanın.

   1. Orjinal kablo değil o yüzden demekki. Valla hocam saat olmuş 12buçuk. Süpersiniz ya bu kadar hızlı cevap veriyor olmanız çok güzel.

   2. Bi de ben bu güncellemeyi whatsapp için yapıyorum da, şöyle bi sorunum var; dün akşam whatsapp sürümünüz çok eski yeni sürümü yükleyin dedi, yükledim fakat açtığımda gene yeni sürümü yükleyin diyor. Aynı ekranda güncellemeleri kontrol et seçeneği var(zaten ekrarnda seçilebilecek tek seçenek), ona tıkladığımda en son sürümü kullanıyorsunuz diyor. Kendi kendine çelişiyor yani. Ben de sabahtan beri bununla uğraşıyorum belki yazılım güncelleyince olur dedim en son. Başka bi çözümünüz varsa çok süper olur.

 7. kardeş köpek gibi aradım bir türlü usb sorununa çözüm bulamadım usb yi tele takıyorum tel usb yi görüyor pc görmüyor başka tellerde tıkır tıkır çalışıyor hemede nokia suite veya pc suite olması gerekmeden ben yinede yükledim pc ve nokia suiti en güncel sürümünü yine olmadıhiç bir şekilde görmüyor her şeyi denedim yardım et ne olur delircem…

  1. Kabloyu telefona taktiginda baglanti seçenekleri çıkıyor mu? Baglanti secenekleri cikmiyorsa soketinde korik veya kopma var demektir. Secenekler cikiyorsa nokia ovi suite seçin baglanmasi lazim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir