Nokia E71 Format Atma


DİKKAT: Sitemizde anlatılan işlemlerin büyük çoğunluğu tarafımızca denenmiş olmasına rağmen %100 doğruluğunu garanti edemeyiz! Buna rağmen yapılan yanlış yüklemeler veya işlemler cihazınıza ciddi yazılımsal zararlar verebilir! Anlatılan işlemi yapıp, yapmamak sizin kararınıza bırakılmıştır. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen konuya hakim birine danışın!

NOKIA E71 telefonunuzdan yazılımsal olduğunu düşündüğünüz, yavaş çalışma, donma, kasılma, kendiliğinden kapanma, hafıza yetersiz hataları gibi problemleri çözmek için telefonunuzu formatlamayı deneyebilirsiniz. Formatlama kesin çözüm olmamakla birlikte kullanıcının kendi başına deneyebileceği en basit yöntemdir. Formatlama- sıfırlama işlemi,  telefonu gereksiz veri ve dosyalardan kurtaracağı için her zaman daha verimli bir kullanıma imkan tanır.

Formatlama telefonunuzdaki bir çok veriyi sileceğinden işleme başlamadan önce lütfen silinmemesini istediğiniz bilgilerin yedeğini alın ve telefonun şarj seviyesinin en az %50 olmasını sağlayın. Formatlama işlemi esnasında lütfen telefonu kapatmaya veya bataryasını çıkarmaya çalışmayın!

NOKIA E71  Symbian işletim sistemli bir cep telefonu olduğundan, aynı işletim sistemine sahip diğer Nokia marka telefonlar gibi basit bir tuş kombinasyonuna imkan tanır.

Telefonunuzu formatlamak-sıfırlamak için bir kaç seçeneğiniz mevcut. En basiti için telefonunuzdan Menü> Araçlar> Ayarlar> Oirj. tel. ayarları> Evet yörüngesini izlemek. Onay verdiğinizde telefon sizden kilit yani güvenlik kodunuzu ister. Güvenlik kodunu girerek onay verebilirsiniz. Daha önce değiştirmediyseniz güvenlik kodunuz 12345‘dir.

Diğer bir yöntem ise Nokia’nın symbian işletim sistemli telefonları için geçerli olan format kodunu arama ekranında girmek. Format kodu *#7370# şeklindedir. Bu kod arama ekranına girildiğinde telefon sıfırlama için sizden onay ister ve yine güvenlik kodunu girmeniz gerekir.

Bu iki işlem sonunda da telefonunuz kapanır ve sıfırlanmış olarak yeniden başlar. Gerekli ayarları girerek telefonunuzu yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Son yöntem ise telefonunuzun menüsüne erişmek de güçlük çektiğiniz zamanlar en geçerli olanıdır ki o da yukarıda bahsettiğimiz gibi basit bir tuş kombinasyonu yapmak. *, 3 ve yeşil arama tuşuna basılı tutarken telefonunuzu açın ve telefon sizden pin kodu ya da ülke ayarı isteyene kadar açma-kapama tuşu dahil hiç bir tuştan elinizi çekmeyin. Telefon sizden ülke ayarı yapmanızı istediğinde işlem başarıyla gerçekleşmiş demektir. Artık telefonunuz sıfırlanmıştır ve daha verimli bir kullanıma hazır hale gelmiştir.Nokia E71 Format Atma

Telefonunuzu formatladıktan sonra performansını arttırabilmeniz için yazılım güncellemesi yapmanızı tavsiye ediyor. Nasıl yapıldığı görmek için aşağıdaki bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

NOKIA E71 YAZILIM GÜNCELLEME

*Sıfırlama işlemi sonrası internet ve mms gibi ayarlarınızı yeniden yapmanız gerekir. Kilit kodu gibi  sorunlar yaşıyorsanız telefona yazılım yüklemeniz gerekecek. Telefona Full Yazılım yüklemek için buraya tıklayabilirsiniz.

35 Yorum

 1. Tayfun Sağır dedi ki:

  @Roni eski tip telefonların yazılımına da flaş(flash) denir. Biz Nokia mağazada aramanız gereken bir şeyi bizden talep edebileceğinizi öngöremedik.

 2. Roni dedi ki:

  E71 flaş programları varmı sizde

 3. ahmet dedi ki:

  dediklerini yaptım lock code diye bişey çıktı ülke sormadı

 4. arzu dedi ki:

  Format attiktan sonra kilit kodunu soruyor 12345 kabul etmiyor kapagin arkasindaki code nosubuda
  Neyapmaliyim

 5. YUSUF dedi ki:

  TELEFONUN BATARYASINI ÇIKARDIM DA GERİ TAKDIMDA BİŞEY OLMADI

  • editor dedi ki:

   telefonunuzu şarja takın. şarjınız bitmiş olabilir. boş batarya ile format atmamalısınız.

 6. Mehmet Özcan dedi ki:

  Tekrar merhaba,
  E71 imdeki problem çok farklı . . . google sayfasındaki oturum aç ı tıklayınca güvenilmez sunucu uyarısı alıyorum.Defalarca format attım nafile, çözüm bilen var mı.?

 7. okan dedi ki:

  Arkadaşlar t.ederim bi derdimize çare oldunuz .. *3 arama tuşu kombinasyonu işe yarıyor kapalı e71 lerde deneyin .. Saygılar

  • serap dedi ki:

   ben neden yapamıyorum bunu ya *3e basıyorum olmuyor. 3* basıyorum yıne olmuyor.. Benım sorun faceye gırış yaparken tlfn donuyor anlamadım gitti ya.. Yardımcı olursanız sevinirim.

   • editor dedi ki:

    Butun tuşlara basmalisiniz, telefon kapalıyken yıldız 3 arama tuşu ve açma tuşuna beraber basıp basılı tutun

 8. misafir dedi ki:

  telefon kapalyken
  *, 3, yeşil tuş, açma-kapama tuşu
  denedim oldu. 1 dk bile sürmedi. Açılınca tarih-saat-ülke ayarı istiyor ve her şey sıfırlanıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir