Nokia E5 Format Atma

Nokia E5-00 telefonunuzdaki verileri tek seferde silmek ya da yazılımsal olduğunu düşündüğünüz bir sorundan kurtulmak için formatlama yoluna gitmek isterseniz, bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki Nokia E5’i formatlamak için bilinen herhangi bir tuş kombinasyonu yok! Symbian işletim sistemi kullanan diğer Nokia modellerinde işe yarayan * + 3 + arama tuşu + açma-kapama tuşu şeklinde kombinasyon E5’de işe yaramıyor! Bu yüzden bu yöntem işe yaramadığı için telefonunuzda sorun olduğunu düşünmenize gerek yok… E5 için format işlemi sadece menü üzerinden ve servis programlarıyla yapılabiliyor.

İşleme başlamadan önce silinmemesini istediğiniz verilerin yedeğini alın ve telefonu iyice şarj ederek, en az %50 seviyesinde doluluk sağlayın.

İlk formatlama yöntemi Nokia sıfırlama kodu(hard format) olan *#7370# tuşlamasını yapmak. Arama-tuşlama ekranına bu kodu girin ve güvenlik kodunuzla onay verin.

İkinci yöntem ise Menü> Kntrl paneli> Ayarlar> Genel> Orij. tel. ayarları yörüngesini izleyin ve yine güvenlik koduyla onay verin. Güvenlik kodunuzu hiç değiştirmediyseniz 12345 şeklindedir.

Veri silmeden sadece ayar sıfırlaması yapmak istiyorsanız da *#7780# tuşlamasını yapmanız yeterli olur.

nokia e5 hard format atma

 

Eğer güvenlik kodunuzu bilmiyorsanız veya yukarıda anlattığımız işlemlerin uygulanmasında sıkıntı yaşıyorsanız, cihaza yazılım yüklemesi yaparak da format işlemi sağlayabilirsiniz. Bu işlem aynı zamanda güvenlik kodunuzu da kaldırır ve sıfırlayarak 12345 olarak günceller. Nasıl yapıldığını görmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

NOKIA E5-00 YAZILIM YÜKLEME


Author: Tayfun Sağır

14 thoughts on “Nokia E5 Format Atma

    1. Bir teknik servise danışmalısınız. Microsoft desteği kestiği için önereceğimiz yöntemler kullanılamıyor.

  1. Telefon nokia e5 , telefon kilidini unuttum telefonda kapali acilmiyor telefon kilidini soruyor. iki yildir kullanmiyordum unutmusum ne yapabilirim yardimci olur musunuz?

  2. BEN NOKİA E-5 KULLANIYORUM MESAJLAR BÖLÜMÜNE KİM ARAMIŞ MESAJI GELDİĞİNDE ARAYAN KİŞİNİN TELEFONUNU GÖRÜYUORUM AMA O TELEFONU ORADAN DİREK ARAYAMIYORUM İŞARET ÇİZGİSİ NUMARANIN ALTINA GELMİYOR.ARAYANI BAŞKA KAĞIDA YAZARAK ARAMAK ZORUNDA KALIYORUM NEDENİ NEDİR ACABA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir