Nokia C7 telefonunuz eskisi kadar verimli çalışmıyorsa veya sık sık sorun çıkartıyorsa telefonu formatlayıp fabrika ayarlarına geri çevirerbilirsiniz. Formatlama işlemi telefonunuzda bulunan uygulama hatalarını ortadan kaldırır ve daha sağlıklı çalışmasını sağlar.

Öncelikle ihtiyacınız olan bilgilerin yedeğini alın  ve telefon bataryasını en az %50 şarj edin. Yedekleme için Nokia Suite programını kullanabilirsiniz.

Nokia C7 telefonunu formatlamanın bir kaç yolu mevcut. Eğer menüye ulaşabiliyorsanız Menü  – Ayarlar – Telefon – Telefoın Yönetimi – Orij. tel. ayarları yolunu izlerseniz telefonu fabrika ayarlarına geri döndürebilmek için iki seçenek ile karşılacaksınız. Birinci seçenek olan “Geri Yükle” seçeneği sadece telefon ayarlarını sıfırlar. “Veri sil ve geri yükle” seçeneği ise hem telefonun ayarlarını sıfırlar hem de telefonda bulunan tüm verileri siler. İstediğiniz seçeneği seçip işlem yapabailirsiniz.

Telefonu formatlamanın bir başka yöntemi ise nokia format kodu girmektir. Telefon tuş ekranındayken *#7370# kodunu tulşarsak karşımıza bir uyarı çıkacak. Bu uyarıda hafıza kartı hariç telefondaki tüm verilerin siliniceği yazıyordur. Evet  seçenğine dokunup güvenlik kodumuzu giriyoruz. Telefon formatlandıktan sonra otomatik olarak açılacaktır.

nokia c7 format atma

Telefonun güvenlik kodunu bilmiyor veya hatırlamıyorsak telefona tuş kombinasyonu ile de format atabiliriz. Telefonu kapatıyoruz. Telefon kapalıyken ses kısma + kamera + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına basıp ülke seçimi ekranı gelene kadar basılı tutun. Bu ekranı gördüğünüzde telefon formatlanmış demektir. Telefonu kendinize göre kişiselleştirmeye başlayabilirsiniz.

NOT: Nokia 701, Nokia C7 modelinin güncel versiyonudur. Dolayısıyla aynı yöntemleri kullanarak Nokia 701 modeline de format atabilmeniz mümkün.

3 thoughts on “Nokia C7 Format Atma”
  1. Güvenlik kodunu unuttuk ve telefonu açamıyoruz. Tuş kombinasyonunu denediğimde yine güvenlik kodu alanı geliyor. Bir türlü format atamadım. Ne yapabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir