Nokia C6-01 telefonunuzu daha önce hiç güncellemediyseniz veya güncelledikten bir süre sonra telefonunuz ağırlaşmaya, donmaya, uyguloama hataları vermeye başladıysa yeniden güncelleme yaparak bu sorunları aşmayı deneyebilir ve son sürüm güncellemeye sahip olabilirsiniz.

Telefonunuzun wifi özelleiğini kullanarak güncelleme olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Uygulama güncellemelerinizi wifi üzerinde yapabilirsiniz ama sağlıklı bir sistem güncellemesi için bilgisayar üzerinden Nokia Suite programı aracılığı ile güncelleme önerilir. Eğer bilgisayarınızda Nokia Suite yok ise buraya tıklayarak son sürümü indirebilirsiniz. Programı indirdikten sonra bilgisayarınıza kurun. Kurulumdan sonra programı açarak telefonunuzu data kablosu aracılığı ile bilgisayara bağlayın. Telefonu ilk defa bilgisayara bağlıyorsanız bilgisayar donanım yüklemesini yapacaktır. Donanım yüklemesi ototmatik yapılır ancak eğer donanım bulundu ekranı karşınıza çıkarsa lütfen sürekli ileri diyerek donanımın yüklenmesini sağlayın.

Başarılı bir donanım yüklenmesinden sonra Nokia Suite programı telefon ile bağlantı kurulduğu bilgisini verecektir. Eğer bağlantı kurulmazsa lütfen telefon bağlantısını kesip yeniden deneyin. Bağlantu kurulduğunda Nokia suite programının sol alt köşesinde telefonunuzun resmini ve modelini göreceksiniz.

c6-01yazılım güncellemesi 1

Bağlantı kurulduğuna göre yazılım güncelleme işlemine başlayabiliriz. Tabiki öncelikle telefonumuzun batarya şarj seviyesinin en az %50‘de olmasını sağlıyoruz. Yazılım güncelleme öncesi Nokia suite bilgilerimizin yedeğini alacağından ekstradan bilgi yedeklemesi yapmanıza gerek yok ancak garantiye almak için yine de isterseniz yedek alabilirsiniz. Başlamak için aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Araçlar sekmesinden Yazılım Güncellemelerine tıklıyoruz.

c6-01yazılım güncellemesi 2

Açılan ekranda eğer zaten sürüme sahipseniz aşağıdaki resimde olduğu gibi yeniden yukle seçeneği çıkacaktır. Eğer eski bir sürüm kullanıyorsanız program sizi yeni güncellemeler olduğuna dair uyaracaktır.

c6-01yazılım güncellemesi 3Bir sonraki aşamada program sizden bir Nokia Hesabı isteyebilir. Eğer bir nokia hesabınız varsa lütfen girin hesabınız yoksa yeni bir tane oluşturup devam edin. Güncelleme işlemi bilgisayarınızın hızına bağlı olarak 60 dakikayı geçebilir. Lütfen güncelleme işlemi yapılırken telefonunuzun bilgisayar ile bağlantısını koparmayın ve telefonu kapatmayın. Herhangi olumsuz bir durumda Nokia Suite programının verdiği direktifleri uygulayın.

Güncelleme sonunda Nokia C6-01 model telefonunuz son sürüm Nokia Belle sürümüne sahip olacaktır. Eğer menüde Mağaza uygulamasını bulamazsanız lütfen telefonu tekrar bilgisayara bağlayıp Nokia suite programını açın ve aşağıda gösterilen ikona tıklayarak uygulama güncellemerini de yükleyin.

c6-01yazılım güncellemesi 4

 

 

Nokia C6-01, Symbian^3 işletim sistemiyle gelen bir telefon ve Symbian Belle’ye yükseltebilmeniz mümkün. Daha önce hiç yapmadıysanız ve nasıl yapıldığını bilmiyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

NOKIA C6-01 Symbian Belle Güncellemesi

Not: Kilit kodu kırmak veya başka bir nedenle full yazılım yüklemek istiyorsanız lütfen buraya tıklayın.

21 thoughts on “Nokia C6-01 Yazılım Güncellemesi”
  1. maalesef nokia şirketi telefonlara olan desteği kesti. bu yüzden güncelleme sorunları meydana gelmektedir. yine de telefonu sıfırlayıp deneyebilirsiniz.

 1. telefonum sosyal aglarında hata oluştu fotograf paylaşamıryoum…nedennn bilginiz varsa yardım istiyorum.

  1. verilen hatayı aktaraırsanız yardımcı olmaya çalışırız. yüklenmediğinde mutlaka bir hata verir. fotoğraf boyutu çok yüksek der mesela veya internet bağlantınız çok yavaş vs.

   1. fotograf yüklemeye geçiyor ama yüklenmeden hata oluşuyor sildim tekrar yüklüyorum ama olmuyor önceden paylaşa biliyordum.internetimde bir sorun yok ama telefonum da önceden vifiden tarayacıya giriyordu şşmdi kullanamıyrum

    1. büyük itimalle güncellemelerden dolayıdır. lütfen yukarıdaki makalede anlatılan işlemleri yapıp güncelleme olup olmadığını kontrol edin.

  2. çünkü artık sosyal ağlar durduruldu tüm dünyada galiba nokia microsoftun olduğu içindir

 2. nokia telefonların sar değerleri çok yüksek bence bunun önüne geçilmeli örnek verirsek c6 01 sar değeri 1 e yakın samsununkiler 0,33 değerlerinde bunada dikkat etmeli bence sadece işletim sistemine bakmamalı.

 3. nokıa e-posta ve ajanda güncellemesinde hata var her halde telefon c6-01 de hata veriyo bide nokıa e8 hata var e-posta ve ajanda güncellemesinde ama en sağlam telefonlar nokıada ben telimi 10 kez yere düşürdüm sadecenez kapakta cizik var bide 2 katta telefon düştü sadecenez arka kapak cıktı ama hiçbir şey olmadı size tavsiyem c6-01 alın en sağlam telefon o nokıa nın tellerinden kamerası 8 mb… by

 4. aynen katiliyorum nokia kendine yazik etti android aldi basini gidiyor ben bu tlf verdigim paraya uzuluyorum en kisa zamanda samsung s4 alacam kurtuluyorum nokianin iskencelerinden

 5. nokia ne kadar uğraşırsa uğraşsın ki zaten uğraştığı yok ghiçbir şey yapamaz yok symbian belleymiş falan nokia ovi ile kendini batırdı androide geçiş yapsa her telefonu için bir android güncellemesi gelse anca adam olur :(

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir