Nokia C5-00 Yazılım Güncellemesi

Nokia C5-00 telefonunuzdan daha verimli bir şekilde yararlanmak isterseniz yazılım güncellemesi yapmalısınız. Yazılım güncellemeleri hata düzeltmelerinin yanı sıra, kimi zaman ek özellik de sağlayabilir. Özellikle formatlama işlemiyle çözülemeyen sorunlar için ilk denenmesi gereken işlem yazılım güncellemesi yapmaktır.

İşlem sırasında verileriniz silinmeyecek olsa da çıkabilecek aksiliklere karşın veri yedeği almakta fayda var. Ayrıca telefonu şarj edip, en az %50 seviyesinde olmasını sağlamak, işlem sırasında telefonun kapanarak zarar görmesini engeller. Temiz bir telefon her zaman daha iyi bir yazılım güncellemesine olanak sağlar. Bu yüzden işlem öncesi mümkünse telefonunuzu formatlayın. Nasıl yapıldığını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yazılım güncellemesi için öncelikle bilgisayarınıza Nokia Suite programını indirmelisiniz.

Daha sonra telefonunuzu veri kablosuyla bilgisayara bağlayın ve gerekli sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

Nokia Suite programını açarak programın telefonu bulmasını bekleyin.

c5-00-yazilim-guncellemesi

 

 

Bu aşamada ‘ileri‘ seçeneğini tıklamalı ve program ana sayfasına ulaşmalısınız. Program destek yazılımı yüklemek isteyebilir. Gerekli yönlendirmelere uyun.

Destek yazılımı yükleme işlemi de bittiğinde yukarıdaki ‘Araçlar’ seçeneğininde bulunan ‘Yazılım Güncellemeleri‘ sekmesine tıklayın.Program yazılım güncellemelerini arar ve size bilgisini verir. Bulunan güncellemeler, direk yazılım güncellemesi ya da uygulama güncellemesi şeklinde olabilir. Bu aşamada ‘Kullanılabilir güncellemeleri aç‘ seçeneğine tıklayın ve güncelleme bilgisini inceleyin.


c5-00-yazilim-guncellemesi-2

Gerekli güncellemeler için ‘Yükle‘ komutunu verdiğinizde aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşırsınız.

c5-00-yazilim-guncellemesi-3


 

Bu aşamada telefon program tarafından hazırlanır. Daha sonra güncellemeler telefona yüklenir ve son aşamada da program tarafından yüklenirsiniz. Kısacası baştan sona yapmanız gereken sadece program yönlendirmelerine harfiyen uymak!

c5-00-yazilim-guncellemesi-4

Eğer yazılım güncelleme işleminden istediğiniz sonucu alamazsanız Phoneix programıyla komple bir yazılım yüklemesi yapmanız gerekir. Yazılım yüklemesi eski yazılımı yazılımı telefondan silerek, yeni ve güncel yazılımı telefona yüklediğinden yazılımsal bir çok sorunun önüne geçer ve bilinmeyen kodları sıfırlayarak, orjinal haline geri çevirir.

Phoneix programıyla nasıl program yükleneceğini görmek için lütfen buraya tıklayın.

 

Author: Tayfun Sağır

8 thoughts on “Nokia C5-00 Yazılım Güncellemesi

 1. nokia c5-00 rm-645 telefonum var en son güncel yazılımını bını buldum fakat ingilizce türkçe olanını bulabilirmiyiz acaba en son sürümü bu sanırım RM-645 v071.005

  1. Microsoft desteği kestiği için biz araştırmayı bıraktık. En son Phoneix’de kaldık. İnternet ortamında ilgili dosyayı yedeklemiş birilerini bulmanız gerekiyor.

   1. sadece türkçe dil paketi yükleniyor mu peki onu ayrı bulup yükleyebiliyormuyuz.

    1. Önceden bir çok işlem yapılabiliyordu işte. Ama artık bu imkanlar kısıtlı, genellikle olumsuz sonuçlanıyor.

     1. bir rus sitesinden Türkçe dil dosyalarını buldum phoenix’ten kurunca Türkçe oldu tamemen
      upload edince paylaşırım sizde paylaşırsınız buradan arayan vardır bu dosyayı

 2. C5-03 Telefonum Ama Güncelleme Yükleyemiyorum.
  Diyorki:
  SUNUCU SERTİFİKANİZ GUVENİLİR DEĞİL
  –Lütfen Çözüm Söyleyin–

  1. Bir çözümü yok maalesef. Microsoft, Nokia cihazlarına desteği kesti, bazı modeller güncellenmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir