Nokia C5-00 Format Atma

Nokia C5-00 telefonunuza yazılımsal olduğunu düşündüğünüz bir sebepten format atmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

C5-00 Symbian işletim sistemi kullanan bir telefon ve oldukça fazla yazılım hatası veriyor. Özellikle telefondan veri silememe şeklinde yoğunlaşan bu hatalar ‘sistem hatası’ uyarısıyla sonlanıyor! Bunların önüne geçebilmek adına ilk denenmesi gereken işlem format atma olmak olmalıdır.

İşlem öncesi mümkünse veri yedeği alın ve telefonu şarj ederek en az %50 seviyesine getirin.

Nokia C5-00 için bir çok farklı yöntem mevcut. Bunlardan ilki Menü> Ayarlar> Genel> Orij. tel. ayarları yörüngesini izleyip, güvenlik kodunuzu girerek onay vermek. Diğer bir yöntem ise arama ekranındayken Nokia hard format kodu olan *#7370# tuşlamasını yaparak, onay vermek.

Bir başka yöntem de donanımdan format adı verilen işlem. Bunun için telefonu kapatın ve görselde aktarmaya çalıştığımız gibi *, 3* yeşil arama tuşu ve açma-kapama tuşlarına birlikte basarak telefonu açmak. Yani yapılması gereken tuş kombinasyonu; *(yıldız) + 3 tuşu + arama tuşu(yeşil tuş) + açma-kapama tuşu(kırmızı tuş) şeklinde olmalı.nokia-c5-00-hard-format-atma-koduTüm bu formatlama yöntemi sorununuzu çözmediyse ya Nokia Suite programı üzerinden yazılım güncellemesi yapmalı ya da Phoneix programıyla yazılım yüklemelisiniz.

Phoneix programıyla yazılım yüklemek telefon yazılımını silerek, tekrardan yüklediği için varsa bilmediğiniz güvenlik kodunu da kaldırabilir. Nasıl yapıldığını görmek için lütfen buraya tıklayın.

 

Author: Tayfun Sağır

8 thoughts on “Nokia C5-00 Format Atma

    1. yprumlara cevapla seçeneğini kullanarak mesaj yazın aksi taktirde tüm yorumlarını silmek zorunda kalaccağım. verdiğim linkte her şey sade olarak anlatılmıştır. yapamıyorsanız bir teknik servise veya konuya hakim birine danışın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir