Nokia C2-06 Yazılım Güncelleme

Nokia C2-06 telefonunuz  artık eskisi kadar verimli çalışmıyorsa, sık sık donuyor ve ağır çalışıyorsa öncelikle telefonunuzun bir yazılım güncellemesi olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Yazılım güncellemesi kontrolü için bilgisayarınızda Nokia Suite programı olması gerekmektedir. Eğer bilgisayarınızda Nokia Suite programı yoksa buraya tıklayarak indirip kurun.

Yazılım güncellemesine başlamadan önce lütfen telefonunuzu şarj edin, bataryanızın şarj seviyesi düşük ise Nokia Suite sizi uyaracaktır ve yazılım güncellemesine başlamayacaktır. Sim kart ve hafıza kartınızı telefondan çıkarmanıza gerek yoktur. Nokia Suite yazılım güncellemesinden önce sizden yedek almanızı isteyecektir zaten ama ne olur ne olmaz diyorsanız yine de sim kart ve hafıza kartınızı telefondan çıkarıp bu şekilde güncellemeyi yükleyebilirsiniz.

Bilgisayarımıza kurduğumuz Nokia Suite programını açıyoruz ve Nokia C2-06 telefonumuzu usb kablosu yardımıyla bilgisayara bağlayoruz. Kısa bir donanım yüklemesinden sonra program telefonu tanıyıp bağlandığına dair bilgilendirme mesajı verecektir. c2-06 yazılım güncelleme

İleri butonu ile devam ediyoruz. Şimdi Araçlar sekmesinden Yazılım Güncellemelerini seçiyoruz.

c2-06 yazılım-güncellemesi-araclar

Açılan ekranda Güncellemeleri Kontrol Et diyoruz ve eğer güncellemeler varsa seçeneği ile bunları açıyoruz. Eğer zaten son versiyon yazılım kullanıyorsanız program bunu size söyleyecektir ancak yine de isterseniz aynı yazılımı yükleyebilirsiniz.

c2-06 yazılım güncelleme 2

Cihaz Yazılım Güncellemesini seçip Yükle diyoruz. Program gerekli yazılımı internetten indirmeye başlayacaktır. Bu indirme işlemi bilgisayarınızın hızına bağlı olarak 20 dakikaya kadar sürebilir.

c2-06 yazılım güncelleme 3

İndirme işlemi bittikten sonra yazılım yüklenmesi otomatik başlayacaktır. Bu aşamada lütfen programın yönlendirmelerini dikkatlice okuyunuz. Bi aksilik durumnda (bağlantı kesilmesi vs.) program size bilgi mesajı verip ne yapmanız gerektiğini söylecektir.


c2-06 yazılım güncelleme 4

Güncelleme işlemi bittiğinde telefonunuz yeniden başlatılacaktır. Eğer güvenlik kodu, pin kodu, tuş kilidi gibi telefonun açılmasını engelleyen bir durum varsa lütfen bunları aşarak telefonun açılmasını sağlayın. Tebrikler Güncelleme işlemini başarıyla yaptınız.

c2-06 yazılım güncelleme 5


Şimdi telefonun bilgisayar ile olan bağlantısını kesip kendinize göre kişiselleştirebilir ya da Nokia Suite ile aldığınız yedeğinizi geri yükleyebilirsiniz.

Not: Kilit kodu kırmak veya başka bir nedenle full yazılım yüklemek istiyorsanız lütfen buraya tıklayın.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.