Nokia C2-02 Sıfırlama

Nokia C2-02 telefonunuzu sıfırlamak, gereksiz yüklerinden kurtarmak istiyorsanız bunu basit iki yöntemle yapabilirsiniz. Sıfırlama işlemi donma, ağır çalışma gibi bir çok yazılımsal sorunun önüne geçmek adına ilk denenmesi gereken yöntemdir. Bu yöntemler sorununuz çözmediyse aşağıda bağlantısını vereceğimiz yazılım güncelleme seçeneğini denemelisiniz.

Öncelikle şunu belirtelim ki C2-02’yi formatlamak için telefonunuzun menüsüne ulaşabiliyor ve güvenlik kodunuzu biliyor olmanız gerekir. C2-02 için bilinen her hangi bir tuş kombinasyonu yoktur! Bu yüzden telefona donanımsal format atamazsınız. Yani açılmayan bir C2-02’nin sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorsanız, telefonu açmak için yapmanız gereken format atmak değil, baştan yazılım yüklemek olmalıdır. Bu tip durumlarda teknik servise danışmanızı tavsiye ediyoruz.

Sıfırlama işlemine başlamadan önce mümkünse verilerinizin yedeğini alın ve şarjınızın en az %50 olmasını sağlayın.

İlk yöntem için Menü> Ayarlar> Fabrika ayarlarını geri yükle> Tümü yörüngesini izleyip, güvenlik kodunuzla onay vermeniz gerekir.

İkinci yöntem için ise telefonunuzun arama -tuşlama ekranından *#7370# tuşlamasını yapmalısınız. Tuşlamayı yaptığınızda telefon onay için yine güvenlik kodu ister. Daha önce değiştirmediyseniz Nokia orjinal güvenlik kodu 12345 şeklindedir.

İki işlem sonrasında telefon kendini sıfırlamak için kapanır ve temiz bir şekilde yeniden başlar. Bu işlemler güvenlik kodu kırmak demek değildir! O yüzden güvenlik kodunuzla alakalı bir sıkıntı yaşıyorsanız, bir teknik servise danışarak, güvenlik kodunuzu kırmasını isteyin.
Nokia C2-02 Format Atma

 

Sıfırlanmış bir telefon her zaman daha iyi yazılım güncellemesine olanak tanır. Bu yüzden telefonunuzun performansını arttırabilmeniz için yazılım güncellemesi yapmanızı tavsiye ediyoruz. Nasıl yapıldığını görmek için lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Nokia C2-02 Yazılım Güncellemesi

 

 


 

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir