Nokia C2-01 Yazılım Güncelleme

Nokia C2-01 telefonunuz artık çok fazla donuyorsa, ağır çalışmaya başladıysa, hafızadan veri silememe gibi sürekli hatalar almaya başladıysanız ya da telefonunuzun performansını arttırarak daha verimli kullanmak istiyorsanız mutlaka yazılım güncellemesi yapmanız gerekiyor.  Yazılım güncellemeleri telefona ait test aşamasında belirlenemeyen kusurları gidermekle birlikte, telefonun kullandığı çeşitli uygulamaları da yeniler. Böylelikle telefonunuz daha kararlı bir şekilde çalışmaya başlar.

Nokia C2-01 güncellenmemiş yazılımdan dolayı çokça hata veren bir model ve yazılım güncellemesi hem bu sorunlarının önüne geçerken hem de telefonun performansını arttıracaktır. Basit bir işlemle telefonunuzun yazılımını güncelleyebilir ve telefonunuzu daha verimli olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

İşlemlere başlamadan önce telefonunuzu iyice şarj edin ve en az %50 olmasını sağlayın. İsterseniz sim kart ve hafıza kartınızı çıkarabilirsiniz.

Nokia C2-01’nin menüsünde yazılım güncellemesi için yardımcı bir araç bulunmadığından işlem için bilgisayarınızı kullanmalısınız. Nokia Suite programını bilgisayarınıza indirmeli ve kurmalısınız. Bilgisayarınızda Nokia Suite programı yoksa lütfen buraya tıklayarak indirin ve kurun.

*  Güncellemeye başlamadan önce telefonunuzun saat ve tarih ayarlarının doğru olduğundan emin olun!

Nokia Suite programını bilgisayarınıza kurduysanız, telefonunuzu data kablosu ile bilgisayara bağlayın ve USB Modu için ‘Nokia Ovi Suite ya da PC Suite‘   seçeneklerinden birini seçerek, gerekli Usb sürücülerinin yüklenmesini bekleyin. Usb sürücüler yüklendikten sonra Nokia Suite programını açın ve programın telefonunuzu bulmasını bekleyin. Eğer program telefonunuzu otomatik olarak bulmazsa, üstte  ‘Araçlar‘ seçeneğinden ‘Cihaz ekle‘ bölümünü kullanabilirsiniz.

Telefonunuz program tarafından bulunduğunda aşağıdaki gibi bir bildirim görürsünüz.

Nokia C2-01 Yazılım Güncelleme

 

‘ İleri‘ diyerek programın telefonunuza destek yazılımını yüklemesini bekleyin. Destek yazılımı yüklendikten sonra program ana ekrana dönecektir. Bu aşamada bir süre beklersiniz program telefona ait güncellemeyi arayıp, bulacak ve size bildirimini yapacaktır. Eğer yapmazsa üst tarafta ‘Araçlar‘ sekmesinde ‘Yazılım Güncellemeleri‘ bölümünü tıklayarak, güncellemeyi manuel olarak arayabilirsiniz. Yazılım güncellemeleri bulunduğunda aşağıdaki gibi bir bildirimle karşılaşırsınız.


Nokia C2-01 Yazılım Güncelleme 2

 

‘ butonunu tıklayarak ilerleyin.  Bir sonraki aşamada aşağıdaki gibi güncelleme detaylarıyla karşılaşacaksınız.


Nokia C2-01 Yazılım Güncelleme 3

Burada da ‘Yükle‘ sekmesini tıklayarak, başlıyoruz.  Program tüm aşamalarda sizi bilgilendirecektir.İlk aşamada program bilgisayarınızda geçerli bir güncelleme dosyası olup olmadığını kontrol eder ve yoksa indirir.

Nokia C2-01 Yazılım Güncelleme 4

 

2. aşama ise yedeklemeyle ilgili bölüm. Bu aşamada kişisel tercihinizi yapıp, ilgili bölüme tik atarak,  ‘ileri‘ deyin.

Nokia C2-01 Yazılım Güncelleme 5

 

3. aşamada program dosyaları telefonunuza yükler ve aşağıdaki gibi bir ekran görünür.

Nokia C2-01 Yazılım Güncelleme 6

Güncelleme dosyaları yüklendikten sonra telefonunuz yeniden başlatılır. İlgili bildirimleri takip edin ve telefonunuzu açmak için telefonunuz üzerinden onay verin. Sim kartınız takılıysa pin kodunu girmeniz gerekebilir.

4.  aşama geri yüklemeyle ilgili kısımdır ki eğer yedekleme yaptıysanız geri yükleme işlemini bu aşamada yapabilirsiniz.

5. ve son aşamada ise işlem sonucuyla alakalı bilgilendirme alırsınız. İşlem başarıyla gerçekleştirdiğinde ‘Cihazınız artık güncel’ şeklinde bir bildirim alırsınız. İşlem tamam! Artık telefonunuzu hatalardan arınmış bir şekilde daha iyi bir performansla kullanabilirsiniz.

Not: Kilit kodu kırmak veya başka bir nedenle full yazılım yüklemek istiyorsanız lütfen buraya tıklayın.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.