NOKIA C1-01 Yazılım Güncelleme

Nokia C1-01 telefonunuzu daha verimli kullanmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk işlem yazılım güncellemesidir. Yazılım güncellemesi telefonunuzdaki bir çok kusuru düzelterek telefonun performansını arttıracaktır.

Yazılım güncellemesi yapmak mesajlar, arama kaydından ve rehberden numara silememe gibi genel hataları, ağır çalışma, sürekli donma gibi problemleri giderir. Ayrıca telefonunuzda bulunan ve farkettiğiniz ya da farkedemediğiniz tüm uygulamaları yeniler. O yüzden telefonu en yeni yazılımla kullanmak her zaman en iyisidir. İyi bir yazılım güncellemesi için işleme başlamadan telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürüp, cihazı biraz olsun rahatlatmakta fayda var. Cihazı sıfırlamak için arama ekranında *#7370# tuşlamak ya da Menü> Ayarlar> Fabrika ayarlarına geri dön yörüngesini izlemeniz yeterli olacaktır. Nokia Yazılım güncellemesine başlamadan önce telefonunuzu şarj edin ve en az %25 olmasını sağlayın. Aksi taktirde Nokia Suite tarafından uyarılacaksınız ve güncellemeye başlayamayacaksınız.

Nokia C1-01′de kablosuz bağlantı(wi-fi) ve yüksek hızlı internet(3G) internet özelliği olmadığından güncelleme işlemi için bilgisayarınızı kullanmanız gerekir.

Güncelleme işlemine başlamak için öncelikle bilgisayarınızda yoksa lütfen Nokia Suite programını indirip, kurun. Daha sonra telefonunuzu usb kablosu vasıtasıyla bilgisayara bağlayın. Usb driverları yüklenmesi için bilgisayarınızın yönlendirmelerini takip edin ve sonrasında programı açarak, aktif hale getirin. Program açıldıktan bir süre sonra telefonunuzu görecektir. Eğer görmezse yukarıdaki ‘Araçlar’ seçeneğinden ‘Yeni cihaz ekle’ butonunu tıklayın. Program cihazınızı gördüğünde ‘NOKIA C1-01 artık bağlı‘ şeklinde bir uyarı alırsınız. Bu aşamadan sonra program güncellemeleri otomatik olarak arar. Eğer bu işlemi de yapmazsa yine Araçlar’ seçeneğinden ‘Yazılım güncellemeleri’ butonuna tıklayarak güncellemeleri aratabilirsiniz. Güncelleme bulunduğunda aşağıdaki gibi bir uyarı alırsınız.

nokia c1-01 yazılım güncelleme

‘Aç’ kısmına tıklayarak ilerlediğinizde, program size yazılım güncellemesini aşağıdaki gibi detaylarıyla birlikte gösterir.

nokia c1-01 yazılım güncelleme 2

 

‘Yükle’ diyerek ilerleyin. Program yazılım güncelleme işlemine başlar ve ekran bilgilendirmeler görünür.

nokia c1-01 yazılım güncelleme 3


 

Program yönlendirmelerine uyun ve işlemin bitmesini bekleyin. Güncelleme bittiğinde ‘Cihazınız artık güncel’ şeklinde uyarı alırsınız ki bu işlemin başarıyla gerçekleştiği anlamına gelir. Artık telefonunuz daha verimli kullanabilirsiniz.

nokia c1-01 yazılım güncelleme 4


 

Not: Kilit kodu kırmak veya başka bir nedenle full yazılım yüklemek istiyorsanız lütfen buraya tıklayın.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir