Nokia Asha 501 Format Atma

Nokia Asha 501 telefonunuz çok sık donmaya başladıysa, işlemleri çok ağır yapıyorsa veya telefonunuzu temizlemek istiyorsanız telefonu formatlayabilirsiniz. Telefonunuzu formatladığınızda içindeki bilgiler silinir ve ilk aldığınız gibi olur.

Format işlemine başlamadan önce telefonun yeteri kadar şarjı olduğundan emin olun. Format esnasında telefon kapanırsa telefonda ciddi yazılımsal problemler ortaya çıkabilir. Batarya şarj seviyesini en az %25 seviyesine getirin.

Telefonunuzu formatlamanın iki yolu mevcuttur.

Birinci seçenek için menüye girin. Ayarlar ikonuna dokunun. Açılan listede alt taraflarda Telefonu sıfırla seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe dokunun. Telefonunu Sıfırla butonu ile karşılacaksınız. Butona dokunduğunuzda emin olup olmadığınızı soracaktır. Format işlemini başlatmak için Tamam‘a dokunun. Varsa kilit kodunuzu isteyecektir. Kilit kodunuzu girerek işlemi sonlandırabilirsiniz. Telefon kendini kapatığ geri açacaktır. Açıldığında sıfırlanmış olacaktır.

asha 501 format atma

İkinci yöntem de aynı işlemi yapar ancak daha kısa bir yoldur. Telefon açıkken tuş ekranına gelin ve *#7370# kodunu girin. Telefon ekranına bir uyarı gelip bu işlemi gerçekten yapmak isteyip istemediğinizi soracaktır. Eminseniz Tamam butonuna dokunun. Varsa kilit kodunuzu isteyecektir. Kilit kodunuzu girdiğinizde telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığında sıfırlanmış olacaktır.

Kilit kodunuzu bilmiyorsanız veya unuttuysanız bir teknik servise uğramanız gerekecektir. Asha 501 modelinin kilit kodunu kırabilen bir format yönteminiz henüz bilmiyoruz. Eğer bildiğiniz bir yöntem varsa lütfen bizimle paylaşın.

Author: Halil Akgül

2 thoughts on “Nokia Asha 501 Format Atma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir