Nokia Asha 501 Format Atma


DİKKAT: Sitemizde anlatılan işlemlerin büyük çoğunluğu tarafımızca denenmiş olmasına rağmen %100 doğruluğunu garanti edemeyiz! Buna rağmen yapılan yanlış yüklemeler veya işlemler cihazınıza ciddi yazılımsal zararlar verebilir! Anlatılan işlemi yapıp, yapmamak sizin kararınıza bırakılmıştır. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen konuya hakim birine danışın!

Nokia Asha 501 telefonunuz çok sık donmaya başladıysa, işlemleri çok ağır yapıyorsa veya telefonunuzu temizlemek istiyorsanız telefonu formatlayabilirsiniz. Telefonunuzu formatladığınızda içindeki bilgiler silinir ve ilk aldığınız gibi olur.

Format işlemine başlamadan önce telefonun yeteri kadar şarjı olduğundan emin olun. Format esnasında telefon kapanırsa telefonda ciddi yazılımsal problemler ortaya çıkabilir. Batarya şarj seviyesini en az %25 seviyesine getirin.

Telefonunuzu formatlamanın iki yolu mevcuttur.

Birinci seçenek için menüye girin. Ayarlar ikonuna dokunun. Açılan listede alt taraflarda Telefonu sıfırla seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe dokunun. Telefonunu Sıfırla butonu ile karşılacaksınız. Butona dokunduğunuzda emin olup olmadığınızı soracaktır. Format işlemini başlatmak için Tamam‘a dokunun. Varsa kilit kodunuzu isteyecektir. Kilit kodunuzu girerek işlemi sonlandırabilirsiniz. Telefon kendini kapatığ geri açacaktır. Açıldığında sıfırlanmış olacaktır.

asha 501 format atma

İkinci yöntem de aynı işlemi yapar ancak daha kısa bir yoldur. Telefon açıkken tuş ekranına gelin ve *#7370# kodunu girin. Telefon ekranına bir uyarı gelip bu işlemi gerçekten yapmak isteyip istemediğinizi soracaktır. Eminseniz Tamam butonuna dokunun. Varsa kilit kodunuzu isteyecektir. Kilit kodunuzu girdiğinizde telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığında sıfırlanmış olacaktır.

Kilit kodunuzu bilmiyorsanız veya unuttuysanız bir teknik servise uğramanız gerekecektir. Asha 501 modelinin kilit kodunu kırabilen bir format yönteminiz henüz bilmiyoruz. Eğer bildiğiniz bir yöntem varsa lütfen bizimle paylaşın.

2 Yorum

  1. güven Akdağ dedi ki:

    Nokıa 501 S pın kodunu nasıl kırarız.(pın kodunu hatırlamıyoruz)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir