Nokia Asha 311 telefonu genel olarak stabil çalışan pek yazılımsal arıza vermeyen bir telefondur. Ancak buna rağmen Nokia belli aralıklarla, ihtiyaç halinde hem yazılım hem uygulama güncellemeleri yayınlamaktadır. Tüm elektronik cihazlarda olduğu gibi cep telefonlarında da en son güncel yazılımı kurmanız önerilir.Yazılım güncellemesi ile tespit edilmiş sorunlar çözüme kavuşturulur ve var olan güvenlik açıkları kapatılır.

Telefonunuzu güncellemenin bir kaç yolu mevcuttur. Öncelikle wi-fi güncellemenizi kontrol etmenizi öneririz. Bunun için bağlanabileceğiniz bir kablosuz ağa ihtiyacınız var. Kablosuz ağa bağlanın ve ayarlardan yazılım güncellemelerini kontrol edin. Yazılım güncellemesi varsa telefon sizden bunu indirip kurmanızı isteyecektir. Telefon ekranında çıkan yönergeleri takip edin.
Wi-fi ile güncelleme bulunamadığında veya kablosuz ağa bağlanmakta sorun yaşıyorsanız telefonunuzu bilgisayar üzerinden Nokia Suite programı ile de güncelleyebilirsiniz. Telefonunuzu Nokia Suite programı ile nasıl güncelleyebileceğinizi öğrenmek için burada yazmış olduğumuz makaleye göz atabilirsiniz.

Nokia Cep Telefonu Güncellemeleri Nasıl Yapılır

Eğer telefonunuzdaki yazılımsal sorunlar güncelleme ile giderilemiyorsa telefona Phoenix programı ile full yazılım da yükleyebilirsiniz. Phoenix programı telefondaki eski yazılımı silip yeniden yüklediği için biraz riskli bir programdır.  Ancak işlemi başarıyla bitirirseniz telefonunuzdaki yazılımsal bütün sorunlar ortadan kalkmış olacaktır. Nokia Asha 311 telefonunuza  Phoenix ile nasıl yazılım yükleyebileceğinizi öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Nokia Cep Telefonlarına Full Yazılım Yüklemesi Yapma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir