NOKIA Asha 302 Format Atma

NOKIA Asha 302 telefonunuzu sıfırlamak için şu an bilenen tek bir yöntem var ki bunun için telefonunuzun menüsüne ulaşabiliyor olmanız şart. Aslında aynı mantık üzerinden yürüyen iki farklı seçeneğiniz olsa da işlem aynı olduğu için tek bir yöntem diyoruz.

Yazılımsal olduğunu düşündüğünüz bir çok problemi bu şekilde çözmeyi deneyebilirsiniz. Eğer başarılı olamazsanız denemez gereken diğer alternatif yazılım güncellemesidir.

Sıfırlama işlemine başlamadan önce lütfen mümkünse verilerinizin yedeğini alın ve telefonunuzun şarjının en az %50 olmasını sağlayın. Sıfırlama esnasında telefonunuzun düşük şarj dolasıyla kapanırsa umulmadık sonuçlar doğabilir.

NOKIA Asha 302 telefonunuza format atmak için güvenlik kodunuzu bilmeniz şart. Daha önce hiç değiştirmediyseniz güvenlik kodunuz 12345’dir. İlk seçenek için boş ekranda *#7370# tuşlamasını yapın. Tuşlama sonrası ekranda “Ayarları geri yüklemenizi ve kişisel verileri silmenizi sağlar. Geri yükleme sırasında, acil durumlarda bile cihazı kullanamaz ya da kapatamazsınız. Geri yükleme işlemi dakikalarca sürebilir. Geri yüklemeden sonra cihaz tekrar başlatılacak.” şeklinde bir bilgilendirme belirir. ‘Devam’ dediğinizde telefon sizden güvenlik kodu ister, güvenlik kodunu girerek sıfırlama işlemini başlatabilirsiniz. Bu aşamadan sonra telefon formatlama işlemini otomatik olarak yapar, kapanır ve yeni baştan açılır. Ülke, şehir, saat ve tarih ayarlarınızı yapıp Asha 302’nizi yeni baştan kullanmaya başlayabilirsiniz.

İkinci seçenek için ise telefonunuzundan Menü> Ayarlar> Fab. ayarl. geri yükl.> Tümü yörüngesini izlemelisiniz. Yörüngenin en sonunda Yaln. ayrlr. geri yük. seçeneğini onaylarsanız, telefonunuzdan kişisel verileriniz silinmez sadece ayarlarınız sıfırlanır.

*NOKIA Asha 302 formatı için şu an bilinen bir tuş kombinasyonu yok. Eğer donanımdan format hakkında bilgi sahibiyseniz bunu lütfen aşağıdaki yorum bölümünde bizimle paylaşın.
nokia asha 302 format atma

 

* Sıfırlama işleminden sonra telefonunuzu en yüksek performans düzeyinde kullanabilmeniz için yazılım güncellemesi yapmanızı tavsiye ediyoruz.

NOKIA Asha 302 YAZILIM GÜNCELLEMESİ NASIL YAPILIR? GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Author: Tayfun Sağır

3 thoughts on “NOKIA Asha 302 Format Atma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.