Nokia Android Telefonunu Tanıttı!

Nokia, uzun zamandır üzerinde çalıştığı ilk Android’li telefonunu bu yıl düzenlenen GSMA Mobil Kongresinde tanıttı. 2011 yılından bu yana iş birliği yaptığı Windows’a nihayet elveda diyen Nokia, akıllı telefonlarında artık Android kullanabilecek.

Nokia , kongre’de tanıtımını yaptığı, X+, XL telefonlarının Android işletim sistemine sahip olduğunu söyleyerek,bir bakıma Windows’a rest çekmiş görünüyor.Windows işletim sisteminden önce kullandığı Symbian işletim sistemini 7.4 milyar dolarlık teklifle rafa kaldırırken şimdi ise yoğun istek ve çaba üzerine Android işletim sistemini tanıttığı telefonlarla satışa sunacak.

Ucuz ve kaliteli telefon üreticisi olarak karşımıza çıkan Nokia, çıkaracağı yeni Android işletim sistemine sahip telefonlarının fiyatınıda çok yukarlarda tutmıycağını açıkladı.

Nokia satışa çıkaracağı X modelini 89 Euro’dan piyasaya süreceğini ve kısa sürede tüm pazarlara dağıtılacağını bildirdi.  Nokia X+ telefonun fiyatı 99 Euro olacağını bildiren Nokia XL için   henüz  fiyat belirtmedi.Nokia XL modelinde ekranın 5” olacağını söyledi.

Nokia son zamanlarda Samsung ve Apple’ın arkasında kalarak kaybettiği ününü tekrar kazanmak yolunda iddialı hamleler atmaya devam ediyor…

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir