Nokia 7230 Yazılım Güncelleme

Nokia 7230 telefonunuzda ağır çalışma, donma, numara silinmeme gibi sorunlar yaşıyorsanız telefonunuzu güncelleştirerek bu sorunları aşabilirsiniz.  Herhangi bir sorun yaşamıyorsanız da telefonunuzda güncel yazılım kullanmanız tavsiye edilir.

Telefonunuza ait güncelleme olmasa bile anlatacağımız yöntem ile telefon yazılımını yeniden yükleyebilirsiniz. Yazılım güncellemesini Nokia’nın resmi destek programı Nokia Suite ile yapacağımızdan yükleme esnasında yedekleme isteyip istemediğinizi soracaktırç Ancak bilgilerinizi sağlama almak için yüklemeden önce yedek almanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca yükleme esnasında elefonunuzun kapanmaması için telefonunuzu şard edip batarya şarj seviyesini en az %50 seviyesine getirin.

Telefonu güncelleyebilmeniz için bilgisayarınızda Nokia Suite programı olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Nokia Suite yoksa lütfen buraya tıklayıp programı indirin ve kurun.

Programı açın. Telefonu usb kalosu ile bilgisayara bağlayın. Telefon ekranında çıkan seçeneklerinden  Nokia Suite (Ovi suite) seçeneğini seçin. Telefon bilgisayara başarıyla bağlanırsa Nokia Suite programı bunu bir bildirim ile ekrana getirecektir.

Bağlantı kurduktan sonra programın Araçlar sekmesinden Yazılım Güncellemeleri seçeneğine tıklıyoruz.

nokia-suite-araçlar

Açılan sayfada güncellemeleri kontrol ediyoruz. Eğer güncellememiz yoksa bile cihaz yazılımını yeniden yükleyerek telefonunuzdaki hataları giderebilirsiniz.

nokia 7230 yazılım güncelleme 2

Varsa güncellemeyi yoksa cihaz yazılımını yeniden yükleyi seçerek güncelleme işlemine başlıyoruz. Bir sonraki adımda program gerekli olan dosyaları internetten indirecektir. Bu indirme işlemi bilgisayar ve internetinizin hızınıza göre 5-10 dakika sürebilir. (Program sizden yedek almanızı isteyebilir, eğer telefonda önemli bilgileriniz varsa lütfen yedek alın.)

nokia 7230 yazılım güncelleme 3


Cihaz yazılımı indikten sonra yükleme otomatik olarak başlayacaktır. Bu esnada herhangi bir hata oluştuğunda Nokia Suite programı sizi bilgilendirecek ve yapmanız gerekenleri size iletecektir. Lütfen bu yönlendirmeleri dikkatlice okuyarak yapın. Yükleme işlemi bitince telefon kendini yeniden başlatacaktır. Lütfen açılmayı onaylayın ve Nokia Suite’in işlemin başarı ile sonuçlandığını belirten mesajını görene kadar bekleyin.

Not: Kilit kodu kırmak veya başka bir nedenle full yazılım yüklemek istiyorsanız lütfen buraya tıklayın.

 


Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir