Nokia 701 telefonunuzda sürekli kasılmalar, donmalar yaşanmaya başlandıysa, hatalar alıyorsanız yani telefonunuz eskisi kadar verimli çalışmıyorsa veya güvenlik kodunuttuysanız ya da bloke ettiyseniz telefonu formatlamanız gerekir. Formatlama işlemi telefonu sıfırlar ve fabrika ayarlarına geri döndürür.

Formatlama işlemine karar verdiyseniz, lütfen mümkünse önce veri yedeği alın ve telefon şarj düzeyinin en az %50 olmasını sağlayın.

Nokia 701, Symbian işletim sistemi kullanır ve bu modele format atmak için 3 farklı yol, yöntem bulunur. Bu yolların ilk ikisi için menüye erişebiliyor olmanız gerekir, son yol ise güvenlik konunu unutma-bloke etme gibi durumlar için uygulanan donanımdan format.

İlk yol için menü üzerinden Ayarlar> Telefon> Telefon yönetimi> Orjinal telefon ayarları> Veri sil ve geri yükle yörüngesini izleyip, onay vermelisiniz.

İkinci yol için Nokia 701 format kodunu kullanmalısınız. Arama(tuşlama) ekranına gelin ve *#7370# tuşlamasını yapın. Son dokunuşla birlikte telefon onay isteyecektir. Gerekirse güvenlik kodunu da girerek onay verin. Sadece ayar sıfırlaması yapmak istiyorsanız *#7380# tuşlamasını yapmanız yeterli olacak.

nokia-701-hard-format-atmaSon yol, son yöntem donanımdan format için telefonu kapatmalısınız. Telefonu açmak için tuş kombinasyonu yapmalısınız. Telefonu açarken ana ekran, kamera, ses kısma ve güç tuşlarına birlikte basın ve Nokia’nın birleşen eller logosu gelene kadar tuşları bırakmayın.

Birleşen elleri görüp tuşları bıraktıktan bir süre sonra telefon dil seçeminizi yapmanızı ister. Dil seçimi ekranını gördüyseniz işlemi başarıyla gerçekleştirmişsiniz demektir. Şimdi kurulumu yaparak telefonu yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

NOT: Yukarıda anlattığımız işlem ‘Mobile Security’ kilidini devre dışı bırakmaz. Hem çözemediğiniz yazılımsal sıkıntılar hem de ‘Mobile Security’ kilidini devre dışı bırakmak için yazılım yüklemesi yapmanız gerekir. Nasıl yapıldığını görmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanın.

NOT 2: Yukarıda anlattığımız yöntemlerle güvenlik kodunu devre dışı bırakamazsınız. Güvenlik kodunun kaldırılması işlemi içinde yazılım yüklemesi yapmanız gerekecek.

NOKIA Modellerine Yazılım Yüklemesi Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir