Nokia 700 İncelemesi

Şıklık peşindeyseniz aradığınız telefonu buldunuz; ince, zarif, klas tasarımıyla NOKIA 700.

Performans yüksekliği konusunda sadece tasarım detayına önem veriyorsanız Nokia 700 tam size göre. Orta düzey bir telefon için fazla şık.

Hepimiz biliriz ki teknoloji inceldikçe ve hafifledikçe pahalılaşır. Bu bağlamda Nokia 700’ün fiyatı normal görünüyor. Zira daha kalın modeller ufak tefek daha iyi özelliklerle daha uygun fiyatlara sunuluyor, Nokia C6-01 gibi. Özellikle modelin turkuaz-siyah rengi çok hoş duruyor.

Kapasitif Amoled ekrana sahip telefon, kötü bir dokunmatik deneyimi sunmuyor. Ama bu kadar hoş duran bir cihaza 1 ghz işlemci bile az gelmiş gibi. Bununda en büyük sebebi işletim sistemi olsa gerek. Çok üst düzey özellikler barındırmamasına rağmen hala bir Android cihaz deneyimi yaşatamıyor. İşletim sistemi bir çok yerde kendini çok ağır hissettiriyor. Çok yoğun olmayan kullanımlarda şikayet edilecek bir durum ortaya çıkmasa da zaman zaman sinirlerinizi bozabilir. Windows mobile işletim sistemine geçişin Nokia’yı nasıl etkileyeceğini hep beraber göreceğiz. Symbian’ın da bu arada kendini çok daha fazla geliştireceğini umuyoruz. Çünkü piyasa liderlinin koltuktan inmesinin en büyük sebebi bu. Geçmişte yavaşlık standart işletim sistemli cihazlarda çok büyük problem olmuyordu. Zira 2630’un insanı deli eden yavaşlığına bile katlanmıştık fakat günümüzde bu tip cihazlara yer yok. Bu sebepten ötürü olacak ki giriş seviyesi android cihazlar bile kullanıcısını bu konuda tatmin eder vaziyette.

5 megapiksellik kamera yine genel Nokia kullanıcısını memnun eder seviyede. Ekran kalitesiyle aldığınız fotoğraflarda, müthiş bir performans beklememenizden kaynaklı iyi bir kalite mevcut.

Wifi, bluetooth,3g  gibi bağlantıları destekleyen telefonun işlemcisi yazılım güncellemesiyle daha yukarılara çekilebiliyor. Bu nedenle telefonunuzu güncel tutmanızda büyük fayda var.

Şarj süresi tatminkar; 3 günü görmeniz olasılığı çok uzaklarda değil. Tabiî ki bu durum internet ve ekran kullanımınızla doğru orantılı.

Sonuç olarak çok üst düzey özellikler aramayanlar ama telefonunu aksesuar olarak kullanıp, şıklık ve zariflik arayanlar için ideal. Bu bağlamda kesin tavsiyemizdir.

NOKIA 700 Teknik Özelliklerine göz atmak için lütfen tıklayın.

Tayfun Sağır


Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir