Temiz kullanıldığında kullanıcısını memnun eden şık bir telefon NOKIA 6700 classic. Neden böyle başladık ? Çünkü 6700c çelik kasasına rağmen çeşitli müdahaleler sonrası randıman tutturamayan bir model ve çelik kasasıyla birlikte en meşhur özelliği bu.

Çelik kasa, ince tasarım, 5 megapiksel kamera ve 3 g telefonun artıları… Telefonunuza iyi bakıp, güncel tuttuğunuzda size sorun çıkarması çok olası değil, zira kısmen sağlam bir ürün. Fakat telefonunuzu güncel tutmadığınızda arama kaydından numara silememe, hızlı işlemler sonrası donma yaşama gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Güncelleme bu gibi sorunları giderebiliyor. Kasa için ise kılıfta kullanmanız tavsiyemiz. Örneğin ses açma-kapama tuşlarıyla çok fazla haşır neşir olmayın. İnce çıtaya bağlı tuşlar kolay düşüyor ve sadece bir tuş için orta kasanızı değiştirmeniz gerekiyor. Orta kasa değiştikten sonra telefonunuz daha fazla toz alacaktır. Çizmemeye gayret edin çünkü onun da çözümü yine kapak değiştirmek ve kapak değiştirdikten sonra yine aynı sorunla baş etmeniz gerekecek. Tuşlarınıza iyi bakın çünkü bir süre sonra tuşlar kalkma yapıyor ve orjinal tuşla değiştirmeniz gerekiyor. Parçaların değişiyor olması sizi yanıltmasın, eski, orjinal kasa performansını vermeyecektir. Piyasadaki hemen tüm 6700c kasa ve kapakları çin orjinali denilen A kalite ürünler. Fakat birebir orjinali kadar sağlıklı değil. Şu an için sıfırlarını bulmak pek mümkün değil fakat hala talep var. Telefonunuzu yeni aldıysanız ve özellikle siyah rengini tercih ettiyseniz mutlaka korunaklı bir şekilde kullanın.

Telefonda 3g olması bazılarını önde kamerası olduğu yönünde yanılgıya düşürüyor fakat yok, ikinci bir kamera kullanmıyor! Şarj süresi oldukça tatminkar. İnternet tarayıcısı için çok başarılı denemez. Bunun yanında ihtiyaçlar dahilinde tercih edildiği düşünülürse zaten internet kullanımı için büyükçe bir ekran vaad etmiyor.

Hem Nokia’nın klasik ince soketinden hem de micro usb üzerinden şarj alabiliyor. Fakat kulaklık için 3,5 ya da 2,5 mm jack girişleri mevcut değil. Sanırız ince tasarım buna engel olmuş. Kulaklık için micro usb soketini kullanmanız gerekiyor. Telefonu aldığınızda dikkat etmeniz gereken bir detay da bu; kulaklığınıza iyi bakın! Kutudan çıkan orjinal kulaklığınız bozulduğunda yerine orjinal bir kulaklık bulmanız çok çok zor ve işin kötü yanı telefon yan sanayi kulaklık kabul etmiyor…

Sonuç olarak telefonunuza ve yan ekiplarına iyi bakacaksınız, ince ve şık tasarımı ile tuşlu yapısından dolayı tercih edilebilir. Fakat teknolojik ekipmanlarını hor kullanan birisiyseniz, yarı yolda kalmamak ve sonrasında çokca uğraşmamak adına bulaşmayın!

NOKIA 6700 Classic Teknik Özelliklerine göz atmak için lütfen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir