Nokia 6300 Şarjdayken Ekran Işığı Sönmeme Sorunu ve Çözümü

Nokia 6300 standart işletim sistemi kullanan bir telefon da olsa yazılımsal hatalar verebiliyor. Özellikle içinde bulunduğumuz dönemde bunun en büyük nedeni telefonun kullanım ömrünü doldurmak üzere olması! Kimi zaman yazılımsal hatalar da cihazın ayarlarından değişikliğe sebep olup, umulmadık aksilikler meydana getirebiliyor. Bunlardan bir tanesi de donanım ayarlarında gerçekleşiyor ve şarja takılan 6300’ın ekran ışığı sönmüyor. Bu sorunun basit bir çözümü var…

Eğer Nokia 6300 telefonunuz normalde ekran ışığını kapatıyor ancak şarj taktığınızda bunu yapamıyorsa, Ayarlar üzerinden basit bir değişiklik sorununuza çözüm olacaktır.

Telefonunuzu şarja takın ve Menü> Ayarlar> Donanımlar> Şarj cihazı yörüngesini izleyin. Buradaki ‘Aydınlatma’ seçeneği ‘Açık’ yerine ‘Otomatik’ olarak düzeltmek, soruna çözüm olacaktır.

6300 ekran isigi sonmuyor

 

Bu ayarı yapmanıza rağmen sorun çözülmediyse ya da şarja takma haricinde de ekran ışığınız sürekli açık kalıyorsa, bir teknik servise başvurmanızda yarar var. Cihazın ekranında ya da ekranıyla ilgili birimlerde sorun olabilir.

Ayrıca telefonu teknik servise götürmeden önce Nokia Suite programı yardımıyla yazılım güncellemesi yapmak, sorunun yazılımsal olmadığına emin olmanızı sağlayabilir.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir