Nokia 603 telefonunuzu güncellemenin iki yolu mevcuttur. Yazılım güncellemesi ile telefonunuzu tüm yazılımsal hatalardan kurtarabilir ve daha verimli çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Telefon güncellemesini yapmanın iki yolu mevcuttur. Birinci yol olarak telefonumuzun kablosuz ağ bağlantısını kullanarak güncellemeyi kurabiliriz. Bunun için bağlanabileceğimiz bir w-fi ağına ihtiyacımız var, Wi-fi ağına bağlanıyoruz ve telefonda Menü > Ayarlar > Telefon > Telefon Yönetimi > Cihaz Yöneticisi yolunu izleyin ve ekranın sağ altında yer alan seçenekler menüsüne dokunun. Burda Güncellemeleri kontrol et diye bir seçenek çıkacaktır. Güncellemeleri kontrol et dediğimizde telefon nokia serverlerine bağlanıp güncelleme olup olmadığını kontrol edecektir. Eğer telefonunuza ait bir güncelleme bulunursa telefon sizi bilgilendirecek ve indirip kurmanız için sizi yönlendirecektir. Kurulum işlemi bittikten sonra telefon kendini yeniden başlatacaktır. Bu işle telefonunuzdan herhangi bir bilgi silmeyecektir.

İkinci yöntemde ise telefonumuzu bilgisayar üzerinden Nokia Suite programı aracılığı ile güncellememiz mümkündür. Bunun için bilgisayarınızda Nokia Suite programının kurulu olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Nokia Suite yoksa lütfen buraya tıklayarak programı indirin ve kurun.

Programı kurduktan sonra telefonu açık haldeyken usb kablosu ile bilgisayara bağluıyoruz. Telefon ekranında Nokia Suite(Ovi Suite) seçeneğini seçiyoruz. Kısa bir donanım yüklemesinden sonra Nokia Suite programı telefonun başarılı bir şekilde bağlandığını gösteren bir bildirim mesajı gösterecektir.

nokia-suite-araçlar

Programın Araçlar sekmesinden Yazılım Güncellemeleri seçeneğine tıklıyoruz. Program otomatik olarak güncellemeleri kontrol edecektir.

nokia 603 yazılım güncelleme 2

Kullanılabilir güncellemeler var dediğinde butonuna tıklayarak bulunan güncellemeleri seçiyoruz. Eğer herhangi bir güncelleme olmasa bile program size aynı yazılımı yeniden yükleme seçeneği sunar.İsterseniz yeniden yazılım yüklemesi de yapabilirsiniz.

nokia 603 yazılım güncelleme 3

Cihaz yazılım güncellemesini seçip ilerleyioruz. Bu aşamada program sizden bir Nokia hesabı isteyebilir. Hesabınız yoksa lütfen aynı pencerede kendinize bir hesap oluşturun.

nokia 603 yazılım güncelleme 4

Program gerekli olan cihaz yazılımını internetten indirecektir. İndirme işlemi bittikten yedekleme işlemi başlayabilir, yedekleme opsiyonuzu belirleyin ve ilerleyin.

nokia 603 yazılım güncelleme 5

İndirme işlemi bitince yazılımı telefona yüklemeye başlayacaktır. Lütfen bu esnada telefon ile bilgisayar bağlantısının kesilmemesini sağlayın. Yükleme işlemi bitince telefon kendini yeniden başlatacak ve program ile bağlantısı tekrar sağlanacaktır. Telefon pin kodu veya telefon kilidi isterse lütfen kodu girip telefonun açılmasını sağlayın.

Tebrikler, telefonunuzun yazılımı güncellendi. Ancak mobil uygulamalar için ekstar bir güncelleme yapmanız gerekmektedir. Araçlar sekmesinden Yazılım güncellemelerine tekrar göz atıp bulunan mobil uygulamalar güncellemelerini de yapıyoruz.

Not: Kilit kodu kırmak veya başka bir nedenle full yazılım yüklemek istiyorsanız lütfen buraya tıklayın.

6 thoughts on “Nokia 603 Yazılım Güncelleme”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir