Nokia 5800 XpressMusic telefonunuz ikide bir hafıza az uyarısı veriyorsa, donuyorsa veya başka bir sebebten dolayı telefonunuzu sıfırlamak, formatlamak isterseniz başvurabileceğiniz iki yolunuz var. Birincisi soft reset dediğimiz telefonu fabrika ayarlarına döndürme işlemidir. Bu işlem bütün ayarlarınızı sıfırlar, bilgilerinizi siler ama telefon sistemi aynı kalır. Bu işlemi yapmak için telefon menüsünden ‘ayarlar’  seçeneğine girip ‘fabrika ayarlarına geri dön’ seçeneğinden işlem yapmanız gerekmektedir.

İkinci yöntem ise ‘hard reset’ olayıdır. Hard reset telefon sistemini de sıfırlar ve telefonu ilk defa kullanılacak gibi hazırlar. Bu formatlama işlemi telefondaki tuşlar sayesinde gerçekleşmektedir. Telefonunuzu formatlamak için yeşil arama tuşu + kırmızı kapama tuşu + kamera tuşu + açma-kapama(on-off) tuşlarına beraber basın ve telefon titreyip açıldıktan sonra tuşları bırakın. Bu işlem telefonunuz sıfırlayacaktır. Telefonunuzdaki tüm bilgilerin silineceğini unutmayın.

Nokia5800XpressMusic  format atma

 

Telefonunuzu formatlayıp, sıfırladıktan sonra en verimli performansa ulaşabilmeniz için yazılım güncellemesi yapmanızı tavsiye ediyoruz. Yazılım güncellemesinin nasıl yapıldığını görmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

NOKIA 5800 XpressMusic Yazılım Güncelleme

3 thoughts on “Nokia 5800 XpressMusic Format Atma”
  1. iyi günler arkadaşlar benim 2 tane 5800 telefonum var birine elle hard format işliyor ama digerine olmuyor.fabrika hatası satıcınıza başvurun diyor telefon açılmıyor kalıyor öyle yardım edebilirmisiniz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir