Nokia 5310 XpressMusic Yazılım Güncellemesi

Nokia 5310 XpressMusic telefonunuzu güncellemek sizi yaşadığınız sorunlardan kurtaracak ve daha az sorun ile karşılaşmanızı sağlayacaktır.  Güncelleme işlemine başlamadan önce lütfen ihtiyacınız olan bilgilerrinizin yedeğini alın ve batarya şarj seviyesinin %50’nin üzerinde olmasını sağlayın. ( Güncelleme başlamadan önce program sizden yedek almanızı isteyecektir, bu esnada da yedek alabilirsiniz.)

Telefonu güncelleştirebilmek için Nokia Suite programına ihtiyacımız var. Bilgisayarınızda Nokia Suite programı yoksa lutfen buraya tıklayarak indirip kurun. Programı kurduktan sonra açın ve telefonu usb kablosu aracılığı ile bilgisayara bağlayın. Telefon ekranında sizden bağlantı türünü seçmeniz istenir. Nokia Suite‘i seçiyoruz. Kısa bir donanım yüklemesinden sonra program telefonun başarıyla bağlandığına dair size bir bilgilendirme mesajı gösterecektir.

nokia suite araçlar

Programın Araçlar sekmesinden Yazılım Güncellemeri seçeneğine tıklıyoruz. Açılan sayfada güncelleme olup olmadığını kontrol ediyoruz. Güncelleme varsa güncellemeyi seçip ilerliyoruz. Güncelleme olmasa bile  program bize yazılımı yeniden yükleme seçeneği sunmaktadır. İsterseniz cihaz yazılımını yeniden yükleyebilirsiniz.

Nokia 5310 XpressMusic yazılım güncelleme

Güncellememizi seçip ilerlediğimizde program yazılım güncellemesini internetten indirmeye başlayacaktır. Yazılım indirme işlemi bittiğinde size yedekleme yapmak isteyip istemediğinizi soracaktır. Lütfen tercihinizini yaparak ilerleyin.

 

Nokia 5310 XpressMusic yazılım güncelleme 2

 

Son aşama olarak program indirdiği yazılım güncellemesini telefona yükleyecektir. Bu esnada telefonunuzun ekranı kararabilir. Lütfen telefon bağlantısını kesmeyin ve telefonun bataryasını çıkarmayın. Başarılı bir güncelleme sonrasında telefon kendini yeniden başlatacaktır.


Herhangi bir hata aldığınızda lütfen progamın yönlendirmelerini takip edin.

Not: Kilit kodu kırmak veya başka bir nedenle full yazılım yüklemek istiyorsanız lütfen buraya tıklayın.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.