Nokia 12– Serisi ‘Zil Seslerine Girince Kapanma’ Sorunu Hakkında

Nokia‘nın giriş seviyesi, en uygun fiyatlı cep telefonlarından oluşan ve 1200, 1203, 1208, 1209 gibi modelleri kapsayan 12 serisi aslen çok sağlam telefonlar olmalarına karşın bazen ufak tefek kusurlar ortaya çıkarabiliyorlar. Bu makalemizde bunlardan en basitlerinden birisine değineceğiz. Bunun sebebi ise bazı kullanıcıların panik haliyle teknik servis yollarını aşındırmalarına tanıklık etmemiz.

Genellikle ikinci hat için tercih edilen, kullanımı çok basit olan bu telefonlar bile bazen tıkanmalar yaşayabiliyor ki meydana gelen sorunların bir çoğu da bu tıkanmalar yüzünden ortaya çıkıyor. ‘Zil sesi ayarlarına girince kapanma’ sorunu da bunlar arasında en bariz olanlarından.

Nokia 12 serisi telefonunuzun zil sesi çıkmadığında veya zil sesini değişmek için zil sesi ayarlarına girdiğinizde telefonunuz kapanıyorsa yapmanız gereken ilk işlem oldukça basit; fabrika ayarlarına geri dönmek! Göreceksiniz ki telefonunuz artık zil sesini çıkararak normal bir şekilde çalışmaya devam edecektir.

Fabrika ayarlarına geri dönüş işlemini yapmanıza rağmen hala zil sesiniz çıkmıyorsa geriye iki ihtimal kalıyor; ya telefonunuzun programı onarılamaz bir şekilde bozulmuştur ya da cep telefonlarında zil sesinin çıkmasını sağlayan buzzer dediğimiz parça…

Biz bu makaleyi ilk yöntemle sorununuza çözüm bulabilmeniz adına paylaşıyoruz. Fakat son olarak, diğer ihtimaller için bir teknik servise başvurmaktan başka çareniz olmadığını da belirtiyoruz. :)

Author: Tayfun Sağır

1 thought on “Nokia 12– Serisi ‘Zil Seslerine Girince Kapanma’ Sorunu Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir